Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Alárendelt útról kötelező...

Alárendelt útról kötelező haladási irány jobbra (elsőbbségadás kötelező táblával, nem lámpás) kétsávos útra való kanyarodásnál mi a legjobb módszer?

Figyelt kérdés
Friss jogosítványom van, előbb felvázolt helyzetben kiraktam a jobbra indexet, benéztem balra, rengeteg kocsi jött, ám volt hogy a külső sávban senki sem volt, amire rá tudtam volna kanyarodni, de a belsőben folyamatosan jöttek (70 helyett 80-90-el) féltem attól hogy sávot vált valamelyik és belémrongyolnak oldalról, így olyankor sem hajtottam ki, nem éreztem biztonságosnak. Közben mögém érkezett 2 kocsi, és az egyik folyamatosan duadlt rám hogy menjek már, kb fél percen keresztül mire biztonságossá vált a kihajtas és elvégeztem. Erre odahajt ott mellém és bemutatott egyet az úriember. Elgondolkodtam rajta, hogy mi lett volna a jobb megoldás, vagy hogy hülyeség lét csibaltam-e ezzel vagy még lehetett volna-e oldani okosabban vagy máshogy? Tapasztalatok szerint ilyenkor mi a legjobb megoldás? (nem a dühös autósar gondolok, hanem kifejezetten ilyen forgalmi helyzetre)
2018. ápr. 23. 09:50
 1/7 anonim ***** válasza:
86%

Külső sávba kanyarodsz - külső sávban nem jön senki. Akkor mégis mire vártál, hogy amíg a szem ellát üres lesz az út?


Ha a sáv ahogy kanyarodnod kell üres akkor kanyarodj. Aki a belsőben megy sem vak, látja, ha kikanyarodnak elé. Meg ha a "belső sávba szól a jogosítványa" akkor sok oka sem lesz rá, hogy pont akkor pont ott kivágjon a külsőbe.

2018. ápr. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell töketlenkedni....

Ha látod, hogy a külsőben nem jön senki akkor elindulsz és felveszed a sebességet, ennyi.

2018. ápr. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
28%
aki fél az ne vezessen de ilyet ne csináljon mert ha egyszer leteszem traktor jogsit és traktorral megyek és ilyet csinál valaki majd adok neki induló lendületet :D
2018. ápr. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%

Magamat ismerve 10 másodperc után már én is rád nyomtam volna a dudát. Ott az üres sáv, mégsem kanyarodsz ki...

Ha ennyire bizonytalan vagy, legalább tegyél egy T betűt az autó hátuljára, én azokkal szemben elnézőbb vagyok (más szemében meg lehet, hogy vörös posztó).

2018. ápr. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én viszont azon a véleményen vagyok, hogy mindenki a maga képességei szerint vezessen és ha valamit nem érez biztonságosnak, ne menjen bele az adott helyzetbe. Én lendületesen vezetek, utálom a töketlenkedést, de nem fogok látványosan türelmetlenkedni, mert pont nem hiányzik, hogy emiatt előttem történjen egy baleset. Bemutatni egy ilyen miatt pedig abszolút a legalja.


Egyébként a lassú, óvatos kikanyarodás jó megoldás ilyenkor, mert hagysz időt magadnak és másoknak is arra, hogy lereagálják a helyzetet. Azt pedig fel tudod mérni, akar-e valaki sávot váltani, az indexből illetve egyeseknél ennek “hiányában “ a követési távolság rövidüléséből tudsz következtetni.

2018. ápr. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
79%

"mindenki a maga képességei szerint vezessen és ha valamit nem érez biztonságosnak, ne menjen bele az adott helyzetbe."


Aki viszont nem üti meg a MINIMUM szintet az érthetetlen, hogy miként kapott jogosítványt...

2018. ápr. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem kellett volna olyan szinten leoltani a kérdezőt, mint ahogy azt többen megtették, azért kérdezett, mert ő is rájött, hogy valamit biztos nem jól csinált, de elsősorban a biztonságos megoldásra törekedett.

Okul, tanul belelőle...


Az üres szélső sávba menni kell, ne várd meg, amig üres lesz az egész utca.

Körültekintően kell kikanyarodni, nézed, hogy a belsőben közlekedőnél nincs-e kint az irányjelző, mozgása nem utal-e arra, hogy sávot akar váltani - ha nincs olyan, mehetsz be a szélsőbe, nem tartod fel a mögötted lévőket.

2018. ápr. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!