Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogyan tudnám kikapcsolni magam?

Hogyan tudnám kikapcsolni magam?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy más is van-e így mint én, kezdő sofőr vagyok, 1 éve vezetek rendszeresen. Szóval gyűlölöm amikor dugóban állok, és 1 km-t 10 perc alatt teszek meg. Tegnap sajnos muszáj voltam a belvároson keresztül menni, 8,5 km-t 47 perc alatt tettem meg. Olyan szinten idegesít, és frusztrál, hogy szívem szerint kiszállnék a kocsiból, ott hagynám a francba az út közepén a dugóban, és hazametróznék és villamosoznék 15 perc alatt. Nem használom az autót munkába járásra, pont emiatt, de van, hogy kell, és ha belefutok a nap végébe, amikor mindenki megy haza autóval a munkából, akkor ez van. Hogy lehet legyőzni ezt? Vagy idővel változni fog? Megszokom?
2018. júl. 20. 10:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Ellazulsz, beállítod az ülést kényelmesre, zene, klíma, és simán csak lazítasz, pihensz. Egy idő után rájössz, hogy jobb mint otthon ülni a fotelben, mert alapvetően minden autó ülése kényelmes valamilyen szinten.
2018. júl. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én kamionos vagyok 17 éve, szerinted mennyit állok dugóban?


Olvass újságot, könyvet, netezz a telefonnal, egyél. Persze a szemed sarkából azért figyeld a forgalmat is.

2018. júl. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Erre jó megoldás az, ha olyan autót tartasz, amit szeretsz. Szeretsz benne ücsörögni, nyomkodni, nézegetni. Pik pak elröppen az a dugó.
2018. júl. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ez a baj, hogy azért annyira nem lanyhul a forgalom, hogy tudjak telefont nyomkodni meg ilyesmi, tehát nem áll meg, max 10-20mp-re, gyalogosok ugrálnak ki az úton, be akarnak sorolni, ki akarnak sorolni autósok, piros lesz a lámpa, zöld lesz, mentő jön, biciklis jön stb. Ez a frusztráló benne, ha állnék 10 percig, simán előkapnám a telómat, zabálnék egyet, de így sajnos folyamatosan figyelni kell.
2018. júl. 20. 10:18
 5/8 anonim ***** válasza:
Nézd, a lassú haladás mindenkit zavar és frusztrált valamennyire, mert nem hatèkony az autóban rohadni, még akkor sem, ha épp órabérben dolgozva teszed, mert érzed, hogy nem ez volna a munkád cèlja. Hát még ha szabadidődben teszed ugyanezt... Aztán az ember vagy teljesen skippeli az autózást ilyen időszakokban (pl. én) vagy megszokja és úgy számol, hogy ez természetes.
2018. júl. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Általában én is skippelem ilyen időszakokban, de néha kell, és olyankor az idegeim a plafonon vannak, pedig általában nyugis emberke vagyok.
2018. júl. 20. 10:46
 7/8 anonim ***** válasza:

Tegyél rendet az életed más területein, hogy ne a dugóban kelljen levezetni a frusztrációdat.

Használj appot, Waze, Google maps etc és kerülj. Tedd le a kocsit máshol és menj tömegközlekedéssel stb stb.

2018. júl. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Látásmódot kellene változtatnod, esetleg rágyúrnod a tűrőképességed növelésére.


Ha úgy nézed, akkor a dugóban nem állsz, csak nagyon lassan haladsz előre. Olyat én még sosem láttam, hogy valahol dugó volt és fél órát állt volna a sor egy helyben, mert ilyenkor is szakaszosan bár, de folyamatosan halad valamennyit a sor előre. És itt most nem az olyan balesetekre gondolok, amikor az összes sávot lezárják és teljesen beáll az egész út. Ez csak egy játszma, amiben az a cél, hogy elcsorogj a dugó kiindulópontjáig, onnantól már tudsz csökkentett, majd normál tempóban továbbhaladni.

2018. júl. 22. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!