Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kedves Mindenki! Használt...

Kedves Mindenki! Használt már esetleg valaki menetiránynak háttal beköthető ülést 1 éves kor felett? Mennyire vált be?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 29. 22:02
 1/1 anonim ***** válasza:

Elvileg biztonságosabbnak kellene lennie egy frontális ütközés esetén. De ez függ a felfogatástól is.

Mi csak menetiránynak megfelelő bekötésű ülést és korábban kosarat használunk. Mindig az autó biztonsági ővével rögzitettük. Én jobban bizom az autó biztonsági rendszerében.


Szóval, ha biztonságosan tudod rögziteni, akkor jobb lehet, a háttal forditott, de

- nekem volt ráfutásos balesetem, hátulról jöttek a kocsimba, és az ütközés erejétől velem együtt a vezetőülés hátracsúszott a sinen, a támla hátra hajlott. Evvel azt akarom mondani, hogy kalkulálj bele ilyen lehetőséget is, ami akár gyakoribb lehet, mint egy frontális ütközés. Ekkor nem sok hely marad a gyereknek egy visszaforditott ülésben.

Mondom úgy, hogy nem használtam még ilyet.


A másik, hogy nehogy olyan helyre rakd be, ahol az első légzsák élesbe van állitva.


Más: Azt magam sem értem, hogy pl. a menetiránynak háttal bekötött kosárból nem repül ki a gyerek egy frontális ütközés esetén? Ott ugye majdnem vizszintesen fekszik, es csak a vállainál fogja meg az öv. Derekán, lába között szerintem ilyenkor hatástalan. Arról nem is beszélve, hogy van aki az első ülésre köti be a kosarat. Ilyenkor a gyerek feje az első szélvédő közelében van. Hiába a ragasztott üveg, édesapámnak igy is repült üvegszilánk a szemébe egy aláfutásos ütközéskor.


Gondolom sokat nem segitettem, de hátha valami mégis...

2019. nov. 17. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!