Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mit gondoltok? Földalatti...

Mit gondoltok? Földalatti villamost vagy metrót érdemes lenne vidéki nagyvárosokban építeni? Pl. Debrecen, Szeged, Miskolc stb.

Figyelt kérdés
2010. júl. 29. 20:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

földalatti villamost töredék pénzért építhetsz, metró sokkal drágább, és mivel jobb a földalattinál?


egy okot tudok amikor jobb a metró vagyis amikor azt kell, ha nem lehet a kéreg elé helyezni valamiért, mert pl ott már van valami, vagy ha nem alkalmas rá, de többségében szerintem megvalósítható a földalatti.

2010. júl. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
érdemes is a föld alá vinni a közlekedést?
2010. júl. 29. 20:50
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Fölé is lehet. Ezen nem gondolkodtál még el?
2010. júl. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
fölötte már van. a föld alatt több a hely, kisebb a baleset kockázata stb. szóval megérné föld alá is építeni metrót vagy valami hasonló csak kérdés hogy megérné-e...
2010. júl. 29. 20:57
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem. Ezek a városok annyira nem nagyok.

A beruházás egészen biztosan soha nem térülne meg. Mert ugye azt ki kell fúrni/ásni, szigetelni, síneket lerakni, szerelvényeket vásárolni, külön személyzetet fenntartani... iszonyatos költségei vannak.

És mennyi utas lenne rá? Egy metrószerelvény simán elvisz 600-800 utast. Nagyon ritkán kellene járatni ahhoz, hogy megteljen, akkor meg nem érné meg, hiszen annyi ideig kellene várni, hogy egy gyakrabban közlekedő buszjárattal előbb odaérne az ember, ahová akar.

Én inkább a trolira szavazok, ha már, mert kisebb infrastruktúrát igényel, és ahogy fokozatosan átállunk a megújuló energia használatára, egyre környezetbarátabb lesz ugyanúgy, mint a metró.

2010. júl. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
100%

Én mélyépítő vagyok. A föld felszínén létesíteni közlekedési pályát jóval olcsóbb, kevesebb problémát kell megoldani. Viszont a föld alatti közlekedés kevésbé van kitéve környezeti hatásoknak, ha már elkészült, így biztonságosabban üzemeltethető, elérhető nagyobb sebesség.

Magyarországon,vidéki nagyvárosokban túl nagy beruházás lenne ez jelenleg.

2010. júl. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Én is az utolsó két hozzászólóval értek egyet :)

Troli Szegeden és Debrecenben van és ugye Budapesten is.

Egyébként van olyan szerelvény ami csak 200-300 embert tud elvinni.

2010. júl. 29. 21:23
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyiket sem. Az általad felsorolt városok csak Magyarországon számítanak nagyvárosnak, világviszonylatban nem. Semmi értelme nem lenne annak, hogy a közlekedést a föld felszíne alá tegyék az adott városokban. Egyrészt a felsorolt városokban nincsen igény ezekre a nagy szállítási teljesítményt biztosító járművekre, másrészt a hálózat kialakítása is kedvezőtlen lenne. Ezek a települések nem túl nagyok, szóval nagy megállótávolságnál (ritkább megállók) - a sebesség kihasználása érdekében - szinte csak a város központjában és a külvárosokban lennének megállók, kis megállótávolságnál (sűrűbb megállók) meg nem lehetne kihasználni az adott eszközök előnyeit, sőt valószínűleg még lassabb is lenne (mozgólépcsőzés, lépcsőzés, stb.). Majd ha elérte valamelyik város a millió körüli lakosszámot, akkor ráérsz foglalkozni ezzel a kérdéssel.
2010. júl. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
végülis annyira nem lenne drága. 10 vakond megcsinálná egy kis szotyiért ;)
2010. júl. 30. 12:47
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem akkor érné meg bármelyik városban is földalattit építeni, ha legalább 350-400 ezren laknák.
2010. szept. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!