Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha már villamosították az...

Ha már villamosították az esztergomi vasútvonalat,miért nem gyorsabbak a vonatok a régi Inter picinél?

Figyelt kérdés
Talán vannak rajtam kívül itt akik emlékeznek a Nyugati pályaudvar és Esztergom között közlekedő Inter Pici vonatra.Nem járt sok belőle egy nap,talán 3-4,de lehet hogy kevesebb.1 óra 10 perc alatt az is odaért a Nyugatiból Esztergomban ha jól emlékszem.Bár kevesebb helyen is állt meg mint most a gyors, vagy a zónázó vonatok.Jól látom,hogy ahhoz képest hogy villamosították,nem lett sokkal gyorsabb az esztergomi vonat?

2020. szept. 27. 21:41
A kérdező szavazást indított:
Sokkal jobb lett a vonatközlekedés Esztergomba
Nem lett sokkal jobb a vonatközlekedés Esztergomba
Rosszabb lett mint volt.
24 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert az IP egy mini IC ami nem áll meg szinte sehol, a többi vonat meg megáll.
2020. szept. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
John McClane de Te elégedett vagy a mostani esztergomi vonatközlekedéssel,vagy azt mondod még mindig javítani kéne rajta?
2020. szept. 27. 21:55
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

Egyaz, hogy a megállási rend más, másik az, hogy a követés. Nézd meg milyen vonatmennyiséggel, mekkora utasszámot visznek el.


Van egy szint, ahol már nem az vonzza oda a rengeteg embert, hogy 1 ó 10p vagy 1 ó 15p a menetidő, hanem az, hogy rendszeres, jól kiszámítható, megbízható, és minőségi szolgáltatást kap. Még ha esetleg lassabban is, mint a 15 éve napi 1-2 alkalommal járó szuperIP.


Mondjuk a fenti kritériumokat most sem mindig teljesíti a vasút, de a versenytárs a bedugult 2-es út, innen nem nehéz nyerni.

2020. szept. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
#3 tehát azt mondod,hogy most sem az igazi az esztergomi vasútvonal,de a vácinál jobb?
2020. szept. 27. 21:59
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"John McClane de Te elégedett vagy a mostani esztergomi vonatközlekedéssel"


Én életemben nem mentem még vonattal Esztergomba, nem is arrafelé lakok szóval nekem mindegy :D

2020. szept. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Emlékszem miután volt olyan hogy 3 órát is kellett várni mire jött egy vonat a Nyugatiból Esztergomban és az is csak majdnem 2 óra alatt ért be a Nyugatiba hogy örültem mikor megtudtam hogy villamosítani fogják a vonalat és meg is fogják sűríteni.Teljesült is mind a kettő ez tény.Amikor kb.20 éve hallottam erről először,csak legyintettem és azt mondtam nem lesz ebből semmi.De mégis lett.
2020. szept. 27. 22:23
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy villamosították, nem lesz feltétlenül gyorsabb a vonat. A pályán a megengedett sebesség kb. ugyanannyi, mint volt (100 km/h), viszont a járatsűrűség nőtt, illetve egy csomó új állomás is lett.


Amúgy szerintem sokkal jobb, mint volt. Piliscsabától óránként 4 vonat van Újpestig. És mivel ez egy viszonylag elszigetelt vonal, nagyon ritka a késés. Ráadásul van éjszakai járat is.

Az állomások is kulturáltabbak lettek és a szintbeli vasúti átjárók közül is a legkardinálisabbakat megszüntették.

Nekem az egyetlen problémám, hogy a csatlakozó buszjáratok nincsenek a vonathoz hangolva, de ez már inkább a BKK és a Volán sara.


Szóval igen, ha egyedül azt nézed, hogy végállomástól végállomásig mennyi az útidő, akkor nem fejlődött sokat. Viszont 100 másik dologban hatalmasat fejlődött.

2020. szept. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
#7 de az,hogy hétvégén miért csak óránként 1 vonat áll meg Piliscséven és Magdolna völgyben azt nem tudom.Miért nem áll meg az összes?
2020. szept. 27. 22:34
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert valszeg nincs akkor utasforgalom hétvégén ami ennél többet igényelne. Azért Piliscsév nem valami megapolisz :D
2020. szept. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Csabáig megoldották a lényegi fejlesztést, de Esztergomot, Dorogot már nem tudták bevonni a vérkeringésbe. Hiányzik az a plusz sínpár, amire sajnálják a pénzt. Pedig egy gyorsvasúti összeköttetés Budapesttel csökkentené Esztergom elszigeteltségét.
2020. szept. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!