Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Helyközi autóbuszjáratokon a...

Helyközi autóbuszjáratokon a jegyet meg lehet venni a sofőrnél? (2021. 03.) És apróval kell fizetni? Írjon, aki szokott így utazni!

Figyelt kérdés

Vagy alkalmazásban, interneten kell megvenni a jegyet?

Mi a mostani szabály?


Ezressel nem lehet fizetni, ha pl. 300.- Ft a jegy?


Köszönöm a segítséget!



2021. márc. 13. 08:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%

Ki van írva, hogy pontosan annyi pénzt kéretik a sofőr úrnak adni, amennyi a jegy ára..nem lehet nehéz feladat.

Közös érdek, mert a sofőr majdnem biztos, hogy nem tud visszaadni..


Pont annyival kell felszállni, és mindenki boldog.


Lehet hivatkozni emberi jogokra, Genfi egyezményre, Brüsszeli normákra, meg arra, hogy kell lenni váltópénznek..csakhát az emberek papírpénzzel szállnak fel, és hamar elfogy a váltópénz..aztán vita, panaszkönyv, fészbúk, mindenkinek rossz napja lesz..

2021. márc. 13. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Vedd meg neten, szerintem.
2021. márc. 13. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Nagyon régen volt, hogy tömegközlekedéssel utaztam. Nem tudtam, hogy ki van írva, azért kérdeztem.

Bármi egyéb részlet, ha van még, amiről tudnom kellene, kérlek, írjátok meg! Köszi!


Akkor ugye most nincs olyan, hogy csak a neten lehet megvenni a jegyet?

2021. márc. 13. 08:28
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez most a szabály:

- Minden járatra tudsz mobiljegyet venni, pl. Simple vagy Közlekedési Mobiljegy alkalmazásból

- Online jegyvásárlás (nem ugyanaz, mint a mobiljegy!) továbbra is csak bizonyos távolsági járatokra érhető el

- Egyes nagyobb buszállomásokon kötelező jegyelővétel van, tehát amikor nyitva a pénztár , működik az automata, akkor nem vehetsz jegyet a sofőrtől.

- Minden más megállóban ugyanúgy tudsz jegyet váltani a járművezetőtől, mint eddig, ismereteim szerint kizárólag készpénzes fizetés van. (Bár lehet néhány távolsági járat , ahol van már kártyás fizetés is, én eddig nem találkoztam e hallatlan technikai vívmánnyal a Volánbusznál.)

2021. márc. 13. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
8%

Gyerekek,én úgy tudom,egy éve nem lehet,legalábbis Pesten.

Bár nem tudom a Simple-ben hogy van,de más alkalmazásban nem tudsz jegyet venni.

Kérdező,inkább jegypénztárnál vegyél,vagy automatából,de van,hogy újságosnál is árulnak.

Vidéken nem tudom,hogy van.

2021. márc. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
53%
BKK buszokon szunetel a jegyeladas sofortol, az 100%, a Covid miatt, de nem tudom, ez tavolsagi buszokon is van-e.
2021. márc. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
9%

Most mi a l@túróért lettem lepontozva?

Nem derül ki a kérdésből,hogy Pest vagy vidék.

De gyanítom vidéken is így van.

Már kissé uncsi a fusztrált járványtagadók lepontozása.

Attól hogy homokba dugjátok a fejetek,jobb nem lesz.

2021. márc. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

BKK-nál nem lehet venni a buszon, Volánnál lehet.

Tehát nem attól függ, hogy Pest vagy nem Pest.

2021. márc. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
7-es, azért lettél lepontozva, mert a kérdés legelső szava az, hogy helyközi. A BKK járatai helyi és környéki járatokra vannak bontva, a helyközi járat kifejezést a Volánbusz, Weekendbus, stb. NFM által megrendelt járataira szokás alkalmazni.
2021. márc. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
8%

Nem hinném,hogy volánbuszra van jegy 300ft-ért.

Pfff...

És írta a kulcsszavakban a kérdező,hogy tömegközlekedés

2021. márc. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!