Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Melyik pályaudvart használják...

Melyik pályaudvart használják a legtöbben?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy melyik vasúti pályaudvart használják a legtöbben? A szavazásnál jelöld be, hogy melyikben fordulsz meg a legtöbbet. Jöhetnek más érdekes információk is.

2021. jún. 12. 15:57
A kérdező szavazást indított:
Déli Pályaudvar
Nyugati Pályaudvar
Keleti pályaudvar
Kelenföldi Pályaudvar
21 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
Nyugati 55 ezer fő/nap
2021. jún. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%

2019. évi adatok alapján a felsorolt állomások utasforgalma

Budapest-Nyugati: 17,94 millió fő/év

Budapest-Keleti: 10,49 millió fő/év

Budapest-Déli: 8,22 millió fő/év

Kelenföld: 6,07 millió fő/év

2021. jún. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
72%

én Kalandföldet jelöltem, mert azt kérdezted melyiken járok legtöbbet. Általában odáig megyek csak, mert néhány éve MÁK kártyám van és a BKV-n ingyen utazom. Onnan pedig mindenhova is el lehet jutni.

Amíg nem volt ilyen kártyám akkor is általában csak Kalandföldig mentem, mert szeretek BKV-zni. Hazafelé szoktam csak azt játszani, hogy a Déli, vagy a Keleti pu-ról indulok (Pécs felé)

2021. jún. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%

Hol található az a Kalandföld, 3.

Én egyekets sem használom túl gyakran. De a sorrend: Keleti, Déli.

Kelenföld nem pályaudvar.

2021. jún. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%

#3:

Hol a 'csába van az a Kalandföld? 😃

2021. jún. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%

Kalandföld

Kelenföld!!!!!

25 évet húztam le a MÁV-nál, ott így hívtuk.

ott mindig volt valami kaland!


"Kelenföld nem pályaudvar."

akko' mi? :D

2021. jún. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
59%

A vasútüzem legfontosabb pontjai az állomások, illetve azok sokvágányos, teljes üzemi munkát (szerelvények összeállítása, megbontása, tárolása, kocsik rendezése, tisztítása, stb.) lehetővé tevő változatai a pályaudvarok – melyeket egykor „indóházaknak” neveztek.

Egyébként a négyes metró előtt (Etele tér,) Kelenföldi pályaudvar volt a BKV megállók neve is.

2021. jún. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
81%
Kelenföld vasútállomás.
2021. jún. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

Ezeknek Zugló is vasútállomás, aminek kitérő vágánya sincs, ergo nem az. Nehogy már komolyan vegyétek ezeket a hülye feliratokat, a valóság nem így működik.


Nekem meg attól áll égnek a hajam, hogy a Keleti elől kivezették a Baross nevét, mert csak bezavar oda "az a senki", és nyújtja a feliratot, ugyanezek ugyanakkor az ország legnagyobb pályaudvara (nem ám állomás az se) nevét simán málenkíj rábót emlékművé nevezik, mert valamelyik politikai agyalágyult egy súlycsoportban képzeli azt az alkotást egy másfélszáz éves, százvágányos pályaudvarral.

2021. jún. 14. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ferencváros vasútállomás - Málenkij Robot emlékhely

Ez a megálló neve. Meg most akkor legyen Zugló vasúti megállóhely, meg Rákoskert vasúti megállóhely a BKK megállóinak neve? A Keleti neve valóban lehetne Keleti pályaudvar - Baross tér, de akkor már Nyugati pályaudvar - Nyugati tér meg Kelenföld vasútállomás - Etele tér stb.

2021. jún. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!