Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Online vásárolt heti/havi dkv...

DemonaBlack kérdése:

Online vásárolt heti/havi dkv bérletet hogyan igazolom az ellenőrnek?

Figyelt kérdés
Ez nem teljesen tiszta, valahogy sehol nem láttam leírva mivel is tudom igazolni ha jön az ellenőr. Valamit abba se vagyok biztos, hogy ezzel akkor simán fel le szállhatok a villamosra anélkül, hogy bármit is kéne csinálnom? (jegy leolvasás, ilyenek)

2021. szept. 6. 06:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A jegy/bérlet alsó sarkában van egy részletek link, megjelenik egy QR kód, az ellenőr azt olvassa le. Ez országosan, BKK, DKV, MVK, SZKT, Volánbusz, stb. járatokon egyaránt. Az egyszer használatos jegyeket le kell kezelni feszálláskor az első ajtónál lévő QR kód beolvasásával, a bérlettel nem kell csinálni semmit, ugyan úgy mintha papír lenne.
2021. szept. 6. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én elvileg heti bérletet vettem, de nem kaptam róla mást csak egy emailes igazolást, meg bizonylatot. Amennyire néztem az igazolványszámom kell hozzá, de nincs semmi amin qr kódot nézhetnék vagy ilyenek.
2021. szept. 6. 07:38
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Ha ellenőrzés van, akkor a személyi igazolványodat kell hozzáérinteni az ellenőrnél lévő leolvasóhoz. Feltéve hogy az új típusú, NFC chippel ellátott személyi igazolványod van.

2021. szept. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!