Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért kell egy kalaúznak...

Miért kell egy kalaúznak csípőből undorító, sértően és lekezelően beszélnie egy olyan utassal, aki minden tiszteletet megadva kérdez valamit?

Figyelt kérdés

"Jó napot Kívánok! Kérem engedje meg egy kérdést, BKK-s 24 órás jeggyel el tudok e ezzel a vonattal utazni Kőbánya-Kispestre?" - szólt a kérdés, egy középkorú kalaúz hölgynek ma a Nyugati pályaudvar 12-es vágányánnal.

Válasz:"Mit gondolok én, hogy BKK menetjegyel akarok ic-n utazni?"

Erre is szépen válaszoltam, hogy azért mert ezt a tájékoztatást kaptam emailba a BKK-tól.

Erre egy olyan választ kaptam, hogy azóta sem értem miért kell embereknek egymással így viselkedni.

Válasza": "Figyelj ide, én egyenesen tojok a te bkk jegyedre és emailodra, ha fel mersz szállni a vonatra úgy meg büntetlek 5000ft-ra,hogy észbe se kapsz"

Ez így írásba nem is hangzik durvának, de élőbe ezt ugy adta elő, hogy konkrétan a barátnőmnek a könnye is lejött a nő megalázó stílusán, én pedig köpni nyelni nem tudtam.


Miért kell így viselkedni egy utassal? Vendéglátós vagyok láttam sok mindent de vendéggel ha bunkó ha kedves így nem mernék viselkedni.

Ja és a legviccesebb, hogy a nő tévedett és nem én...



2021. okt. 2. 19:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
8%
Bkk és a máv nem egy cég (habár a hév egy kicsit más dolog), nem lehet bkk jeggyel vonaton utazni. Ahogy vonatjeggyel se a kék buszon.
2021. okt. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

1-es,az M3-as metró felújítása miatt ez most megváltozott. Itt a bkk emailja:


"Kedves xy!


Tájékoztatunk, hogy a Budapest 24 órás jegy a MÁV-START Zrt. kijelölt vonatain Budapest közigazgatási határán belül érvényes, utazásra jogosító jegy. Az egyes jegyek, bérletek érvényességével kapcsolatban honlapunk „Jegyek és bérletek” menü „Jegy- és bérletárak” pontjában, valamint „További tudnivalók” pont „Jegyek, bérletek érvényességi határai” alpontjában találhatsz tájékoztatást.


A kijelölt vonatokat a MÁV-START Zrt. menetrendje egy rombusz alakzattal jelöli az adott vonat oszlopának fejlécében, illetve a menetrendi keresőjében a vonat szolgáltatásainál. A Budapest-bérlettel igénybe vehető szolgáltatások elsősorban az elővárosi utazásokat fedik le, ezért általánosságban nem tudjuk megadni, hogy mely vonatokon használhatod, hanem javasoljuk a vasúti menetrend megtekintését. E mellett fontos, hogy a metrófelújítás idejére a MÁV-START Zrt. üzletpolitikai kedvezményként felármentességet (pótjegy, helyjegy nélküli) utazási lehetőséget biztosít a Budapest-bérlettel (így a Budapest 24 órás jeggyel) rendelkező utasok számára. Az üzletpolitikai kedvezményekről a [link] oldalon találhatsz pontos és részletes tájékoztatást.


Üdvözlettel,

BKK"


A vonat menetrendjébe az összes jelzés megvolt, ahhoz hogy bkk-s jeggyel utazni lehessen az elővárosi szakaszon.

2021. okt. 2. 20:13
 3/16 anonim ***** válasza:
94%
Elküldtem volna a k***rva anyjába. Undorító, emberek közé nem való nyomorék féreg.
2021. okt. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
89%

Mert egy büdös paraszt volt, ne vedd magadra. A legtöbb kalauz egyébként jófej, pont kifogtál egy gyökeret.


Egyébként a bkk napijegy az összes személyvonatra érvényes Budapesten belül, a gyors és sebesvonatokra is, de ott kellhet pótjegy. Ez már tizenéve így van.


A metrófelújítás csak annyiban változtatta a dolgokat, hogy a nyugati-ferihehy között minden vonatra érvényes volt a bkk bérlet felár nélkül (ic-kre, gyorsvonatokra is)

2021. okt. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
91%

10 éves szotri. Kinyomtattam a MÁV vonatkozó üzletszabályzati pontját, miszerint pótdíj nélkül jogosult vagyok vonaton jegyet venni. A kallerek egymásnak is ellentmondtak, volt aki szerint nemis, volt aki szerint csak gyorsvonatra, és volt aki szerint az úrnak ilyen kedvezménye van (egy felháborodott, másik utas kérdésére válszolva). A következő kaller a papír megvillantására úgy betojt, hogy elszaladt, majd hebegve-habogva jött vissza, hogy elnézést, igazam van, azt hitte, hogy ellenőr ellenőr vagyok.


A kérdést legközelebb úgy tedd fel, hogy:

Elnézést kérek, Szeretném tudni, hogy nem-e tudja-e, hogy nem-e lehet-e ezzel a BKK-s 24 órás jeggyel el-e menni le Kőbánya-Kispestre ezzel?

2021. okt. 3. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
30%

Kifogtál egy ótvar parasztot, sajnos ilyen is van, tényleg felháborító.


A 24 órás jeggyel nem használhatod a kötelezően feláras vonatokat/kocsikat, az erre vonatkozó kedvezmény a metrópótlás ideje alatt csak a bérletes utasokra vonatkozik! Megtalálod ezt leírva a MÁV-Start oldalán a Belföldi utazás, Üzletszabályzat menüpont alatt külön dokumentumként.

2021. okt. 3. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
21%
Kamu. Nincs 5000 Ft-os pótdíj! Ilyet biztos nem mondott neked senki.
2021. okt. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
53%
Amúgy vezető jegyvizsgáló, esetleg kalauz és nem kalaúz.
2021. okt. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

#7-8

Szóról szóra ezt mondta, sajnálom hogy a "gyönyörű" stílusát, nem tudom leírni.

De ha szerinted ez így korrekt munka végzés, hát akkor oke.


(a diszgráfiám melett örülök, hogy a legnagyobb hiba az írásomba hogy néha hosszú magánhangzókat használok🤦🏻‍♂️)

2021. okt. 3. 21:42
 10/16 anonim ***** válasza:
14%

9: Hol írtam, hogy ez szerintem korrekt munkavégzés? Diszlexiád is van?

Viszont azt továbbra is tartom, hogy kamu, mivel 5000 Ft-os "büntetés" még mindig nem létezik.

2021. okt. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!