Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mi az oka, hogy a Balatonra...

Mi az oka, hogy a Balatonra (!) olyan vonatszerelvényt is küldenek, amelyen nincs kerékpárszállító vagon?

Figyelt kérdés

A hétvégén csináltam egy Balaton-kör szerűséget bringával. Meg is vettem az egyik északi parti településről a fővárosba szóló jegyet, majd amikor a vonat befutott az állomásra, teljesen elképedtem. Nemhogy külön kerékpárszállító vagon nem volt, de még kocsinként egy vagy két hely sem volt kialakítva, mint pl. a szegedi vagy a záhonyi gyorsokon, így aztán az utolsó kocsiban nyomorogtam a bringámmal, zavarva vélhetően más utasokat is.


Teljesen elképedtem, hogy ilyen előfordulhat. Azért mégsem mucsaröcsögéről beszélünk, hanem Magyarország kerékpáros szempontból messze legfontosabb térségéről. A tapolcai vonalon gyakran utazóktól, illetve a témával egyébként képben levőktől érdeklődnék, hogy ez mennyire általános? Komolyan előfordulhat, hogy normális kerékpárszállítási lehetőség nélkül küldenek vonatot a Balatonra? Vagy ez most csak valami elszigetelt eset volt (pl. műszaki hiba), és amúgy nem jellemző?



2022. jan. 4. 13:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

a MÁV oldalán nem nézted meg előre, hogy lesz-e bicajos kocsi a szerelvényben?

Én sem értem, mert bicajozás közben (Dél-Buda) sokszor várok sorompónál, és a balatoni vonatokon látom a kerékpáros jelet...

2022. jan. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
97%
Nincs rá komlyabb igény szezonon kívül?
2022. jan. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az az oka, hogy január van.

Elég általános jelenség, mert lyenkor csak a félőrültek (no offense!) mennek kerékpározni a Balatonra. Ők meg elférnek azon a pár helyen.

Azt nem akarom elhinni, hogy babakocsis hely sem volt. Oda 2-3 kerékpár elfér. Még a 29-es montim is simán befér oda kényelmesen. Ha nincs, akkor marad a peron a kocsi végén. Ki lehet bírni.

Mondjuk nekem könnyű dolgom van, mert Kaposvár felöl megyek arrafelé bringázni és a Desirókon meg a Bz motorkocsikon van elég hely.

2022. jan. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#1 Bevallom, eszembe sem jutott, hogy ezt megnézzem, annyira evidens volt, hogy lesz hol szállítanom.


Másrészt a jelölések, amikről írsz, nem mindig pontosak. Volt már kellemes és kellemetlen csalódásom is ilyen téren.

2022. jan. 4. 13:51
 5/8 A kérdező kommentje:

#3 Ehhez képest számos más, bringás szempontból kevésbé populáris vonalakon minden probléma nélkül futnak télen is pl. az IC+ kocsik, ahogy a déli parti kocsikban is van szállítóvagon, még ha nem is annyi, mint nyaranta.


Babakocsis hely volt, de a vonat közepén, a kerékpárszállító lehetőséget nem biztosító járatokon pedig az első vagy az utolsó kocsiban kell a bringát szállítani, legalábbis én így tudom, nem akartam ebből kellemetlenséget.

2022. jan. 4. 13:55
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Honnan, hova és mikor akartál utazni? Nem Flirt volt esetleg? Azokon a wcnél van kialakítva kerékpároknak hely.
2022. jan. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
#6 H-Start Bmx 21-05 kocsik voltak.
2022. jan. 4. 15:09
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Huh, a Bmx-eken még egy BMX sem fér el kényelmesen, ez tény. A helyzet az, hogy a téli időszakban roppant kevés a turista a parton, eléggé üresek a vonatok. Aztán bejön mégis olykor egy-egy melegebb hétvége és hát ez a MÁV-Start nem egy “mindent a vevőért” elvű rugalmas kis garázscég, így nem mozdul meg ilyen esetben senki, hogy az egyébként itt-ott ilyenkor letárolt kerékpárszállító kocsikból előszedjenek párat. Mindenesetre a vonat végi első és utolsó peronokon tudod szállítani szabályosan a biciklit, de ezzel az első és utolsó szakaszban utazókat mindenképp zavarni fogod.
2022. jan. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!