Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mennyire hatódik meg a jegyell...

Mennyire hatódik meg a jegyellenőr, hogyha nincs nálam bérlet mert előző nap lejárt de megmutatom neki azt hogy van nálam 16 darab lejárt bérlet minden hónaphoz egy, amiket eddig használtam?

Figyelt kérdés
2022. jan. 17. 08:18
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg semennyire, de a szentendrei héven egy időben nem büntettek ilyen esetben, csak jegyet kellett venned. Már nem járok arra, nem tudom, most mi a gyakorlat.
2022. jan. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos egyáltalán nem. Ő a szabályt fogja csak betartani és betartattni. Elvileg nincs mérlegelési joga.
2022. jan. 17. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim válasza:
88%
Bizony nem, fejpénzt is kapnak érted.
2022. jan. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire.
2022. jan. 17. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
32%
Mondd azt, hogy épp a karanténba mész, mert kiderült, hogy COVIDOS vagy, azonnal elmenekül...
2022. jan. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
31%
Nem oktatják nekik a meghatódás kifejezését.
2022. jan. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
93%
Ez a kérdés valami vicc? Ennyi erővel mutasd meg neki a sonkás szendvicsedet, lehet az még hatásosabb lenne.
2022. jan. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
8%
Ha egyszeri alkalom, akkor kérdezd meg mennyi a fejpénz, megoldható-e hogy kifizeted a zsebbe a fejpénzt és nincs büntetés (metrót ez esetben kerüld). Gondolom csak pár száz vagy pár ezer lehet, nem hinném 8-16 ezer lenne. Ez már korrupció, ne csinálj sportot belőle, egyszerűbb ha megveszed a jegyet/bérletet 😉 Csak véletlen otthon hagyás stb esetén próbáld. (Az ötlet csak saját felelősségre, nem próbáltam ki és nem is fogom, mindig van jegyem/bérletem)
2022. jan. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim válasza:
8/ Jó elképzelés, de mivel a gyakorlatban többen vannak így kétséges a lefizetés sikeressége.
2022. jan. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

1: De a szentendrei héven (én nap mint nap járok erre mint utas), aki jegyet vetet, az nem ellenőr, hanem a vonatvezető, vagy vezető jegyvizsgáló.

Nála van jegykészlet, sőt kiegészítő jegykészlet is, így ha teszem fel Pannóniatelepen szállsz fel, és Pomázig mész, akkor csak arra a távra vetet jegyet, ami ha jól emlékszem, lényegesen olcsóbb mint a teljes vonaljegy. Az a lényeg, olyan megállót kell megjelölni felszállási helyként, ahol nincs automata vagy élőszemélyzetes pénztár.


Ha "valódi" ellenőr jön, Bp-en belül, akkor még mindig van egy olyan lehetőség, hogy párezer forintért x napon belül be lehet mutatni az Akácfa utcában az érvényes bérletet. (Nem tudom, él-e még ez a dolog: 17 éve buszt vezetek, így nekem egész éves, ingyenes bérletem van).

2022. jan. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!