Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ki emlékszik még rá amikor az...

Ki emlékszik még rá amikor az esztergomi vonatok a Margit híd budai hídfőjéig jártak?

Figyelt kérdés
Már nem tudom pontosan miért,aquincumnál rakanyarodtak a szentendrei HÉV vonalára és a Margit hídig közlekedtek.Meg is álltak minden megállóba,ahol a hév.De már sem az okára nem emlékszem hogy miért odáig járt,se az évszámra hogy ez mikor volt.

2022. aug. 29. 11:30
A kérdező szavazást indított:
Ma is rá lehetne terelni az esztergomi flirt vonatokat a szentendrei HÉV vonalára
Ma már ezt nem lehetne megoldani,hogy a Flirt vonatok a hév pályáján közlekedjenek
11 szavazat
 1/10 A kérdező kommentje:
Akkor még Desiro vonatok jártak ha jól emlékszem.Vagy bzmotok.
2022. aug. 29. 11:31
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az újpesti összekötő hidat újították fel azért járt odáig.Az évszámra én sem emlékszem.Azt sem értettem hogy miért nem a Batthyány térig jártak inkább miért a Margit hídig.
2022. aug. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

ez akkor volt, amikor a vasúti hidat újították fel

azt nem tudom, hogy a HÉV felsővezetéke elbírná-e a flörtöket. Az emeletes vonatok is kérdéses, hogy mindenhol elférnek-e

2022. aug. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A HÉV jelenleg 1500 volt egyenárammal megy, a vonat sok ezer volt valtóárammal megy. A Flirtjeink nem kétáramneműek, így vagy a HÉV vonalnak kell sok ezer volt váltóáramú felső vezetéket kiépíteteni, vagy olyan motorvonatot venni rá ami mindkét feszültséget tudja.


#2: Azért nem mentek be a Batthyány-ig (szerintem), mert dízel füstje bennragadna az alagútba, ha túl mélyen beengednék a dízeles szerelvényeket, beljebb csak elektromos járművek mehetnek uutasforgaloban. Ezért is nincsen dízelmetró (na jó teherszállításra az M3-ason és éjszakai karbantartásra van, arra kíváncsi vagyok én, hogy hova megy annak a füstje 😉 )

2022. aug. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

2008 nyarán volt. Aquincumnál megvan még az átkötő vágány, de nincs villamosítva. Illetve ami nagyobb gond, hogy a hév vonalon más a vontatási feszültség és áramnem (25 kV AC / 1000 V DC). Ezt leszámítva megoldható lenne.


Itt egy tanulmány ezzel kapcsolatban:

[link]

2022. aug. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Így van, 2008-ban volt, az újpesti vasúti híd felújítás miatt ki volt zárva. A dízel Desiro motorvonatok esetén ugye nem volt gond, hogy teljesen más áramrendszert használ a nagyvasut és a HÉV. Az alagútban valóban a füsttől tartottak, de űrszelvény-probléma is volt.
2022. aug. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
88%
Ezzel a vonattal járok naponta, nem lenne túl jó ha így járna. :D
2022. aug. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 10 deka farhát ***** válasza:
100%
5-ös: az aquincumi összekötő vágányt nem emiatt építették (sokkal régebbi annál) és ma is kb. heti rendszerességgel használatban van, csak személyvonatok nem járnak rajta.
2022. aug. 30. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

8-as:

Egy szóval sem írtam, hogy emiatt építették...

2022. aug. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 10 deka farhát ***** válasza:
100%
Jogos, félreértettelek.
2022. aug. 31. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!