Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A kör intercity vonatok...

A kör intercity vonatok megállását miért szüntetik meg Püspökladányban?

Figyelt kérdés

Decembertől a kör intercity vonatokat egyik irányban sem állítják meg Püspökladányban, csak azt az egyet, ami Szolnoktól Debrecenig mindenhol megàll, a reggeli 682-est, napközben egy sem áll meg Püspökladányban. Ami nem kör intercity hanem Budapest nyugati és Nyíregyháza, illetve Záhony között közlekedik, azok változatlanul megállnak, csak a kör nem.


Amin egy hatalmasat röhögtem az az, hogy a kör intercityk menetideje Nyíregyháza-Budapest, Budapest-Nyíregyháza között egy perccel sem lesz rövidebb, hogy Püspökladányban nem állnak meg, mint a nem kör intercityk-nek.


Akkor miért nem állnak meg, mi az oka, hogy nem állnak meg Püspökladányban?



2022. nov. 15. 22:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom ott kevesen használják ki azokat a járatokat, meg így be lehet hozni a (a pálya miatti) késésből. Amúgy is ha ez a Cívis IR vagy mi megáll ott és tényleg sűrűn közlekedik, akkor az sokkal jobban meg is éri néhány embernek, mint pl egy IC. Ha meg a Nyírség megáll ott, akkor már van biztosítva IC minőségű vonat. A menetidő szerintem a pályahibák miatt nem változik. Ezzel így megspórol legalább 10 percet, így a 30-40 perces késésből 20-30 percesek lesznek maximum.
2022. nov. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom a nagy pályafelújítgatásban mégis bekúszott valahová néhány perc plusz és azt kompenzálják így.
2022. nov. 16. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Csináltak egy szakértői utasszámlálást és ez lett az eredménye
2022. nov. 16. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
63%

Sok helyen történtek ilyen változások. Vannak olyan helyek ahol egyetlen vonat sem áll meg az új menetrendben, hanem busszal lehet majd csak utazni.

Püspökladányban meg kivettek pár vonatot ami nem áll meg, a többi továbbra is meg fog állni. Az eljutás mindkét irányba a nagyvárosokba biztosított óránként legalább egy vonat. De inkább több, sokszor 20 perces-fél órás ütem van még Budapestre is.

Ehhez képet kétszer akkora településeken meg alig van érdemi vonatközlekedés. Salgótarják, Szekszárt, Ózd felé fele annyi vonat sincs.

Hasonló méretű település Tapolca, onnan 2 órás ütem van Budapestre, tőletek meg kb fél órás....

Kalocsa, Békés, ugyanakkora helyek mint Ladány és még vonat sincs.

Gondolkodj már kicsit jóember!

2022. nov. 16. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

És azokat a kör intercityket, amiket Püspökladányi mozdonyvezetők visznek, akkor hol fognak váltani, ha nem áll meg Ladányba a kör ic?


Azokat visz Debrecen vagy Nyíregyháza, a Ladányiak meg kapnak sima nyirség intercityt?


Mondjuk van olyan, hogy Püspökladányi vezér Nyíregyházától Budapestig úgy visz vonatot, hogy nem Ladányban kell váltani, hanem sebessel elmegy Nyiregyig, onnan felvisz egy intercityt a nyugatiig, a nyugatiból meg vissza megint egy sebest.


Megoldják.


Ugyanis a 100-as vonal vonatait Püspökladány, Nyíregyháza, Debrecen mozdonyvezetők bonyolítják le, jó Záhonynak is van csak 1 vonata Pestre 619/604, a többit az előbb leírt mv-k hordják.

2022. nov. 16. 13:48
 6/18 anonim ***** válasza:
53%
Ja hogy az a bajod, hogy a kis haverjaid elesnek a nyakkendős vonatoktól? Hát majd megszokják. A személyvonat is vonat. Sőt ahhoz jobban is kell érteni. Interkittyit minden hülye tud vinni, csak 2-3-szor kell megállni vele.
2022. nov. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Mondom nem kell ahhoz Püspökladányba megállni, affelöl viheti ladányi vezér. Elmegy sebessel Ladánytól Nyíregyig, onnan cityt pestre, majd pestről vissza sebessel Ladányba. És nem kell nyakkendősnek lenni, ez nem egy Budapest-London repülőjárat, hogy nyakkendősnek kell lenni, ez a vasút és az intercity ma nem olyan luxusvonat màr mint 25 éve, a vezérek kék pólóban (esetleg sárga), kék puloverben vannak. A jv-k nek sem kell nyakkendő. Utolsó, te még a 90-es èvekben jársz, miszerint szerinted az intercity olyan luxus mint 1996 ban. Hát nem. Tele van cigányokkal néha, még az eurocity-k is.
2022. nov. 16. 15:46
 8/18 anonim ***** válasza:
Akkor mi a probléma? Az hogy most majd nem tudsz felszállni a körícére ladányban a haverhoz? Ajjajjj.
2022. nov. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Ha más nem, a kör ic-ket lebonyolítja Nyíregyháza meg Debrecen, a sima nyirség ic-ket meg Ladány. Meg ott lesz a rengeteg sebesvonat óránként, ami az összes flirtből fog állni, nagyon boldog is vagyok emiatt. Ja nem. Aki kitalálta, hogy az összes sebes flirtből fog állni, annak az esze elment, de nagyon.
2022. nov. 16. 16:18
 10/18 anonim ***** válasza:
#1: "Ezzel így megspórol legalább 10 percet" Szerintem 1 megállás azért nem 10 perc, ha 1-2 perc állást teszünk a menetrendbe, akkor 2-3 perc spórolás lehet max, gondolom úgy is lassítania kell a váltókörzet miatt, ami csökkenti a nyereséget, kaphat pirosat is, érdemi spórolást nem lehet 1 megálló kihagyással megoldani vagyis 1-el több megálló nem oszt nem szoroz, érdemi spóroláshoz több megálló kihagyásával lehet, én benne hagytam volna a menetrendbe a megállást.
2022. nov. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!