Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Várható, hogy a közeljövőben...

Várható, hogy a közeljövőben megkezdődik a horvát vasúthálózat nagyszabású fejlesztése?

Figyelt kérdés
Nem voltam még Horvátországban, viszont azt olvastam, hogy az elmúlt évtizedekben ugyan nagyon szépen kiépült az autópálya-hálózat, ez azonban már nem bírja el az irdatlan nagy turista-áradatot. A vasút viszont európai mércével baromira fejletlen, gondolom ebben nagy potenciál lehetne.

2023. jan. 8. 22:22
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Ez itt egy Horváth oldal szerinted?
2023. jan. 8. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A horvát autópálya nem a buszok miatt áll be szezonban, hanem a kocsik miatt. Miért lenne a vasút előbb alternatíva, mint a busz azok számára, akik eddig autóval mentek? A fapados repülés korában nem hiszem, hogy nagy vasútfejlesztés lenne arrafelé. Én azt tapasztalom, hogy akik Horvátországba utaznak azok a V4 országok, szlovének, osztrákok (túlnyomó többségük autóval), németek, hollandok lakókocsival, a többi nyugati turista pedig szigorúan repülővel.

A [link] oldalt csekkolva én tervként látok egy Rijeka felé menő korrekciót, ez főleg a kikötő miatti teherszállítás szempontból fontos. A többi tengerparti vonal nagyon el van hanyagolva (Zadar pl. megszűnt)és nem hiszem, hogy ez változna a közeljövőben.

2023. jan. 8. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudok róla, hogy érdemben hozzá akarnának nyúlni az áruszállító korridorokon kívül.
2023. jan. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!