Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Nem lenne jó ötlet ha itt is...

Nem lenne jó ötlet ha itt is államilag finanszírozott iskolabuszok járnának mint Amerikában?

Figyelt kérdés

Unalmas már nagyon, hogy hétköznap reggel akármerre menne az ember busszal nem tud kényelmesen utazni mert tele van tömve iskolásokkal. Olykor meg sem áll a sofőr hanem azt mondja várjuk meg a következőt mert tele van iskolásokkal.


Szerintem nagyon jó ötlet lenne itthon is bevezetni az iskolabuszokat amiket nem az iskola hanem az állam finanszíroz és lehetne nekik egyedi színük mint Amerikában.

Mit gondoltok? Ugye, hogy jó ötlet lenne?



2023. jan. 14. 03:23
 1/10 anonim ***** válasza:
88%

Ötletnek jó. Őszintén, szünetben en is fellélegzek, hogy nem lesz tömve a troli stb ..


De , sajnos hiába jó ötlet, egyelőre azt is nehéz elérni, hogy a tanárok tanítani akarjanak. Kb tíz éve az akkor doktorált tanarom vázolta a helyzetet, miért is kilátástalan. 10 éve :)) Én most csöppentem ebbe, ( nem tanár vagyok , szimplán pár éve diplomás dolgozó fiatal ) , de már most megértem . De igazából a lényeg az, amíg ezzel sem foglalkozik senki, addig ez senkinek sem fog megfordulni a fejeben . Pesten a tömegközlekedés telve van suli időszakban, nekem is néha konkrétan várni kell, hogy fel jussak a buszra stb , hogy dolgozni menjek. Az időmből megy el. Illetve én is leendő anyuka vagyok. Hány anyukat látok, aki munka előtt próbálja bevinni a gyereket időben a suliba /oviba/bolcsibe … egyszerűbb lenne mindenkinek . De sajnos ilyet remélni se tudok itt. Vagy el kell költözni, vagy elfogadni . Itt ilyen nem lesz :)))

2023. jan. 14. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%

Mi az, hogy "unalmas"? Most alpári leszek, mert egyszerűen ezt nem lehet szebben megfogalmazni, pedig esküszöm megpróbáltam, de nem megy: ki vagy te, hogy száműzni akard az iskolásokat a buszról? Miért nem a munkásoknak indítanak különjáratot? Miért az iskolásokkal van baj? És mindeközben érdekes módon a nyugdíjasokat nem szidod meg, akiknek egyszerűen "kötelező" mindig a csúcsidőben buszozni, természetesen ingyen, mert kizárólag 6:30-kor lehet piacra menni és Marikával beszélgetni.


De tényleg, baszogassuk az iskolásokat. Nyilván nekik semmi problémájuk nincsen, csak szórakozásból ülnek a buszon, hogy aztán az ilyen fellengző senkik még beléjük is rúgjanak A SEMMIÉRT.


Nem, nem lenne jó. Szorongjál csak, megérdemled. Ilyen hozzáállással őszintén remélem, hogy soha nem fogsz tudni felférni egy buszra sem. Sőt, tudod mit? Még jobb ötletem van! Igazad van, indítsunk iskolabuszt az iskolásoknak, így legalább megszabadulnak tőled és a hozzád hasonló taplóktól, így a járat 90%-ban megüresedik, a kezelő cég pedig az alacsony létszám miatt megszünteti a járatot és szívhatod a fogadat. Na, ez már egy tetszetős ötlet.

2023. jan. 14. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
65%
#2 Amúgy a legjobb az egészben, hogy ezt simán megpróbálhattad volna leírni úgy, mintha az iskolások érdekében hoznád fel a témát, de nem, neked ez sem ment, egyszerűen túl mélyen van az agyadba ágyazódva a bunkóság és alattomosság, szóval nem tudtad elrejteni.
2023. jan. 14. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%
Semmi esély, nem úgy van felépítve az iskolák 90%-a. Amerikában ez azért működik, mert hatalmas terek vannak és ott, ahol iskolabusz rendszer működik, bőven olyan az iskola környékén a kialakítása is. A reggeli csúcsban szerinted hova lehetne azt a több száz iskolabuszt a jelenlegi forgalom mellé még behelyezni? Ráadásul úgy, hogy sokszor megáll, plusz az iskolák előtt akár percekig áll. Esélytelen.
2023. jan. 14. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 NTBS ***** válasza:
68%
Jó ötlet, de nem hiszem, hogy megvalósul.
2023. jan. 14. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

De igen, jó ötlet.

Minden második buszt fessenek sárgára az iskolásoknak, amire te nem szállhatsz fel. És akkor nem kell majd a sofőrnek sem szólnia, hogy várd a következőt.

2023. jan. 14. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
53%

Franciaországban (és biztos más nyugati államban) sincsenek hatalmas terek, mégis vannak olyan ingyenes buszok, amelyek az iskolásoké.

Igaz, hogy ezek jobbára távolsági buszok, a lakóhelyükről viszik a gyerekeket más, messzebbi városban lévő óvodába, elemibe (6-tól 10 éves korig, köztes (collège) osztályokba (11-14) és gimnáziumba 15-18 éves korukig, függetlenül a szülők anyagi helyzetétől.

Az egyetem vagy főiskola már más tészta, de a távolabb lakók, akik nem tudnak a felsőoktatás helyén lakást bérelni, szintén ingyenes vonat- vagy buszbérletet kapnak, ha nem is különjáratokra.

Tudomásom szerint (de lehet, hogy tévedek), nagyobb városokban nincsenek ilyen lehetőségek, ugyanúgy, mint Magyarországon sem.

De a kiskeresetű szülők gyerekeinek ott is biztosítják az ingyenes utazási lehetőséget.

2023. jan. 14. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Persze, biztos pont az iskolásokkal van csak a baj :)


Magyarországon a közösségi közlekedés, különösen vidéken, kimondottan az iskolások közlekedésére van hangolva és járatok ezrei léteznek pusztán azért, hogy iskolába szállítsák a tanulókat. (Közlekedési rendjüj tipikusan: “tanítási napokon”, “hetek első tanítási napját megelőző munkaszüneti napokon”, “hetek utolsó tanítási napján”).


Nem hívjuk iskolabusznak, mert neked is nagy kegyesen megengedik, hogy használd ezeket, de amúgy egyáltalán nem létezne ez a többezer buszjárat. Nos, ez alapján tessék újragondolni a kérdést.


További adalék, hogy rengeteg , főleg kistelepülési önkormányzat vagy önkormányzati társulás üzemeltet falubuszokat úgy, hogy azok elsődleges feladata reggel és délután az iskolások szállítása, aztán emellé még befér az idősek, nehezebben mozgók fuvarozása is orvoshoz, ügyeket intézni, esetleg bevásárolni is, leginkább a reggeli és délutáni iskolásjárstok után. De egy sor önkormányzat üzemeltet menetrend szerinti iskolás járatokat is a helyi buszközlekedés keretén belül - ezek aztán jó kis hibrid járatok, mert papíron közszolgáltatást nyújtanak, de a gyakorlatban még csak nem is feltételezik, hogy felnőtt igénybe kívánná venni, aztán ha az 5./6. óra elmarad aznap a suliban, lehet csodálkozni, hogy két órával hamarabb elment a járat.

2023. jan. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Amerikában egy 12 osztályos körzeti gimnáziumnak van 10-12 ezer diákja, ott megéri külön buszjáratokat indítani. Magyarországon még a 12 osztályos gimi is ritka, egy-egy 4-8 osztályos iskolába 400-500 diák jár, a nagyobbakba 1000-1200. Ráadásul sok kisebb iskola van egymás közelében, nincs szigorúan vett kötelező körzeti iskola. Én egy százezres megyeszékhelyen lakom, ahol 30km-ről is járnak be középiskolákba a diákok. Az usában erre a körzetre lenne 2 12 osztályos gimi, nálunk van 86 általános iskola, 42 középiskola, és pár 12 osztályos, ahol össze vannak eresztve a kicsik és nagyok. 100 különálló iskolát képtelenség ellátni egyidőben különjáratokkal.
2023. jan. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

USA-ban mas az iskolarendszer.

Korzeti iskolak vannak es minden iskolanak megvannak az autobuszai. A diakok mind egy varosban laknak es annak is egy bizonyos reszen, attol fug mekkora varosrol van szo. Tehat nincs olyan mint Magyarorszagon hogy egy kisvarosi iskolaba bejarnak a szomszed falubol is meg akar a 30-40km-re levo falubol, varosbol is. Igy nem lehet jaratokat inditani ugy hogy mindegyik tele legyen diakkal, megerje uzemeltetni es minden diak bejusson az iskolaba es tanitas utan meg haza. USA-ban mindenkinek ugyan akkor van vege a tanitasnak, nincs az hogy neked 6 orad van, egy masik osztalynak 5, a koveketkezonek meg 7 vagy akar 8. Sokkal konnyebb igy megszervezni nekik a bejarast, hogy egyszerre kezd az egesz iskola es egyszerre vegez.


Amugy a jaratokat is ugy csinaljak, legalabbis videken hogy tanitasi ido alatt tobb jarat van. Lehet hogy te is epp egy olyan jarattal utazol ami az iskolasok miatt van, tehat nyaron szunetel.

2023. jan. 16. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!