Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért nincsenek ennyire...

Miért nincsenek ennyire tekintettel egymásra az emberek?

Figyelt kérdés

Eléggé gyakori, hogy a mellettük lévő ülésre teszik a táskájukat és/vagy a külső ülésre ülnek az emberek, akár még úgy is, hogy rengetegen vannak az adott járművön és nem ritkán fintorognak, ha valaki megkérdezi, hogy leülhet-e a másik ülésre.


Ezen kívül az is gyakori, hogy valaki megáll a busz elején, pedig rajta kívül még sokan fel szeretnének szállni, és csak akkor hajlandó beljebb menni (puffogva), ha szólnak neki, illetve hogy lenne még hely beljebb is, de az ajtóban áll meg az illető, és még ő sértődik meg, ha valaki szól neki, hogy le szeretne szállni



2023. máj. 4. 07:08
 1/7 anonim ***** válasza:
20%
Kérdés is van vagy csak panaszkodsz? Attól mert tettél egy kérdőjelet a mondat végére attól az még nem kérdés.
2023. máj. 4. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%

Jólneveltség hiánya miatt.


Milyen választ vársz?

2023. máj. 4. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
29%

Én amikor buszozok 2 felnött jegyet veszek mindig.....

Egyet a taskamnak.....

2023. máj. 4. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
22%
Általában a tömött járatokon szokás ez, hogy mikor le akarsz szállni ne kelljen 50 emberen átvergődnöd magad, vagy ha a melléd ülő elalszik ne kelljen felébresztened. Utoljára 18 éve buszoztam, de akkor ezek voltak az okai, gondolom ma se változott.
2023. máj. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
6%

A magyar, különösen a budapesti ember alapból ilyen bunkó.

Nézd meg ugyanezt autózásban: pl. sávváltásnál inkább rámegy az előtte állónak a lökhárítójára, csak nehogy beengedjen téged. Parkolásnál úgy állnak be, hogy másfél autónyi helyet foglaljanak el, így pl. ahol 20 autó elférne, ott csak 12-14 autó tud parkolni.

Ugyanez a gyalogosoknál is, amikor haladáskor a járdának nem az egyik felét foglalják el, hanem direkt a közepén mennek, hogy a szembejövő majd félrehúzódik előlük.

2023. máj. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
74%

Nekem pl sérült a térdem, kellemetlen belső ülésre mászni. Nem bunkóságból terpeszkedek nyújtott lábbal, hanem mert így kímélem a lábam legalább annyit, amíg ülök a buszon.

Ha szól valaki, nyilván beengedem belülre, a fintor nem neki szól hanem a fájós lábamnak.

2023. máj. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
46%
Én például széles vállú ember vagyok, így fontos, hogy ne legyek a fal mellé préselve. Eleve így veszek jegyet ott, ahol mód van a hely kiválasztására (pl. mozi), de például vonaton a legtöbb szolgáltatónál nincs erre lehetőség. Ezért az általam preferált folyosó melletti helyre ülök le és mindennemű fintor, rosszallás, akármi nélkül engedem beülni azt, akinek megfelel a fal melletti hely is. Ez ilyen egyszerű.
2023. máj. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!