Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Az országbérletet és vármegyeb...

Az országbérletet és vármegyebérletet garantáltan elfogadják azokon a járatokon, amikre érvényes?

Figyelt kérdés

Szóval nem fordulhat elő olyan hogy valamelyik buszsofőr vagy kalauz nem fogadja el annak ellenére hogy amúgy érvényes lenne?

Meg buszra való felszállásnál hol, hogyan kell beolvasni a papír alapú, jegypénztárban vásárolt bérletet?


2023. máj. 5. 02:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
?? Világosan leírja kormányrendelet és az ennek nyomán kiadott , a díjszabásokat kiegészítő szabályzat azt, hogy mik a megyei és országbérletek használatának feltételei, szabályai . Biztos van egy-egy kevésbé tiszta eset, vagy nem annyira tájékozott alkalmazott, de e jogforrásokhoz mindig tudsz nyúlni .
2023. máj. 5. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen előfordulhat, hogy egy alkalmazott nem ismeri jól a szabályokat.


Pl. Pár éve nekem a MÁV-nál vásárolt Budapest bérletemet nem akarta elfogadni egy bkv sofőr, mondván hogy az "vonatra való".


A határozott kiállás sokat segíthet.

2023. máj. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A beolvasás elég szeszélyes; én olyan szakaszokon sem láttam működni a leolvasót, ahol egyébként kifogástalan a mobilhálózati lefedettség, de azt mondják hogy ha nem működik, akkor általában a térerő hiánya okozza. Ilyenkor fel kell mutatni és a sofőr felenged. Mivel május 1-től érvényesek, le se járhattak még az első példányok sem, max az történhet hogy előre megváltottak még nem érvényesek.

Az viszont külön vicces, hogy a Volán szerint az agglós kék buszokon Budapesten belül még az első megállóig se érvényes, míg a BKK honlapja szerint igen, ezt valamikor érdemes lenne a társaságok részéről tisztázni.

Kalauzoknál ilyen gond nincs, azok a kézi olvasók működnek, és ők tudják is hogy hol érvényes és hol nem.


#2

Nekem olyan sztorim volt, hogy a MÁV-os papírra nyomtatott BB-t nem akarta a BKK ellenőre elfogadni a 14-es villamoson, de nem nagyon tudta indokolni hogy mi a gondja, végül mikor beleálltam a helyzetbe ("Kérjen hatósági intézkedést nyugodtan, aztán majd elmagyarázhatja nekik, hogy miért hívta ki őket egy érvényes bérlettel rendelkező utasra"), akkor inkább feladta a próbálkozást.

2023. máj. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!