Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha Lausanne-ban van metró,...

Ha Lausanne-ban van metró, akkor Hódmezővásárhelyen miért nincs?

Figyelt kérdés

Nem viccelek! Hm. majdnem akkora, mint Budapest. Város, tehát nem falu.

A legkisebb népességű város lehetne a Földön, ahol van földalatti.



2023. máj. 10. 16:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hódmezővásárhely TERÜLETILEG majdnem akkora, mint Budapest. Pesten nagy része be van építve, Hódmezővásárhely ellenben egy nagy pusztaság, az a kis villamos pont megfelel neki. Lausanne pedig kb 150 ezer fővel bír, míg Hódmezővásárhely még ennek a harmadával sem. Hamarabb érné meg Debrecenbe metrót építeni, de még ott se, ott is bőven elég az a pár villamos vonal.
2023. máj. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Esetleg nagyobb magyar városok közé mágnesvasút.
2023. máj. 10. 16:31
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Megválaszoltad magadnak.

Legkisebb népességű. Miért kellene valamit 20-25× drágábban megépíteni, mint egy villamost, 30-40× drágábban, mint sima utat, amikor hely van, semmi értelme sincs levinni még kéregvasútnak sem?

2023. máj. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Lázár, te vagy az?
2023. máj. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én azon gondolkozom, hogy építeni kellene Mucsaröcsöge alsó és Mucsaröcsöge felső között egy metróvonalat. Igaz, hogy csak én lakok Mucsaröcsögén, de elegem van abból, hogy a postaládáig gyalog kell menjek, mert mindig elalszom a BzMot indulását, a metró legalább 2 percenként járna és nem lenne zsúfolt és jó tágas, mert csak én lennék rajta, nem kellene a vidéki parasztokkal osztoznom :D
2023. máj. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
92%

Mivel ismerem Lausanne-t (dolgoztam ott), így megjegyeznék pár dolgot.

Lausanne tele van nagyon meredek dombokkal és emelkedőkkel. Egy csomó helyen 25-30 fokosak is megvannak. Igazából ott vezetni horror, akinek régi típusú autója van, elég egy rossz mozdulat vagy nem adsz elég gázt hátrazuhansz a mögötted lévőbe (vagy az ellenkezője, ha nem fékezel le időben simán beleszaladsz másba).

Na most, ha adott egy ilyen város, ahol mindenféle ilyen meredek dombok vannak, akkor ha van egy villamos, akkor azt egyszerűbb simán beleépíteni a föld alá, hogy a vonal csak egyenesen folytatódjon tovább. Máskülönben az nem villamos vonal lenne, hanem inkább fogaskerekű.

2023. máj. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
49%
MZP ezt is megcsinálná. 🇭🇺🦫
jan. 26. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!