Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Milyen ma HÉV járművezetőként...

Milyen ma HÉV járművezetőként dolgozni?

Figyelt kérdés
Mennyit változott, amióta a MÁV-hoz került? Jobbak a bérek? Illetve mennyire lehet összeegyeztetni a családdal, magánélettel a munkát, illetve mennyire kimerítő maga a munka? Gondolom egyszerűbb egy kicsit, mint mozdonyt vezetni a MÁV-nál, ott elég sokat mennek a járművezetők, úgy tudom. Kíváncsi lennék minden tapasztalatra ezekkel kapcsolatban, legyen az pozitív vagy negatív :)

2023. aug. 5. 17:19
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Fárasztó és felelősségteljes.
2023. aug. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem könnyű és lezser munka , egyáltalén nem fárasztó és meg van a pénz is.
2023. aug. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"Gondolom egyszerűbb egy kicsit, mint mozdonyt vezetni a MÁV-nál, ott elég sokat mennek a járművezetők, úgy tudom."

Aha... Melyik az egyszerűbb szerinted? Bp-Miskolc oda vissza egy kanyar IC, 8 megállással? Vagy 10 kanyar Szentendre 200 megállással

2023. aug. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem teljesen eltérő. Ne feledd a HÉV-ek az 1960-as, 1970-es évek technikai színvonalát képviselik. Ha meg szerencsés a mozdonyvezető, akkor akkor nem Szilire, hanem valami korszerűbb mozdonyra kerül. Nem tudom ez a beosztás hogyan készül.


Magánélet szempontjából HÉV-et vezetni valamivel ideálisabb, mert általában hozzád közel eső vonalra kerülsz előbb utóbb. Sokszor előny szokott lenni a vonalkörnyéki lakóhely. A budapesti mozdonyvezető meg elmegy Miskolcra, aztán ha lejár a munkaideje még haza is kell jutnia.


Van egy távoli ismerősöm, aki magánvasútnál dolgozik, tehervonatokon. Budapesten él, aztán kapja az infót, hogy holnap reggel 4 órakor indulni kell Miskolcról Győrbe.

2023. aug. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
#4 Annyit helyesbítek, hogy Budapestről aki leviszi a vonatot Miskolcra, azok nem budapesti, hanem miskolci vezérek. A vonat megy tovább Kassa/Sátoraljaújhelyre, valamint Nyíregyházán át vissza Budapestre, de nem budapesti vezérrel. Van amelyik nyíregyházi, de van debreceni vezér is a miskolci vonaton.
2023. aug. 6. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
93%

4-es ha fogalmad sincs a dolgokról, akkor nem kell szakérteni!


"A budapesti mozdonyvezető meg elmegy Miskolcra, aztán ha lejár a munkaideje még haza is kell jutnia."

Nem jár le Miskolcon az ideje, mert úgy van tervezve a szolgálat, hogy a kezdő helyen járjon le. Ha mégis máshol jár le, akkor annak megvannak a feltételei hogyan jut haza és természetesen fizetik is a hazajutást.


"Budapesten él, aztán kapja az infót, hogy holnap reggel 4 órakor indulni kell Miskolcról Győrbe."

Igen, a magánvasutaknál így működik, de ezt az ott dolgozók előre tudják és vállalják, hogy így lesznek foglalkoztatva. A legtöbb magántársaságnál a szolgálat kezdési helyére jutási időt is fizetik. Vagy sok esetben van bérelt szállás azoknak az állomásoknak a közelében ahol kezdenek/végeznek, stb. Nem kell nekik az éjszakában csövezniük a semmi közepén. Ne terjessz olyanokat ami nem igaz!

2023. aug. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
37%
kihalásos alapon lehet csak bekerülni itthon
2023. aug. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
7-es: Ezt mi alapján gondolod? Én úgy láttam, most indul is rá tanfolyam.
2023. aug. 6. 17:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!