Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mit csináljak ha nem merek...

Mit csináljak ha nem merek buszozni?

Figyelt kérdés

Bocsánat, ha rossz helyre írom, nem tudom melyik kategória a megfelelő.

Iskolába busszal fogok járni és a busz tele lesz, ez az egy busz lenne a legmegfelelőbb (a 2 közül), de ezen durván sokan vannak. A gond az, hogy szorongok, rosszul vagyok ha ki kell mennem az utcára, emberek közt még rosszabbul érzem magam.

Mit tegyek? Tudom hogy nem fogom bírni a buszozást, és már most szorongok és stresszelek emiatt, hogy mi lesz később.

Mit tegyek? Koliba nem akarok menni.



2023. aug. 14. 17:54
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Zene valamennyire ellazít, valami jó kis ütős
2023. aug. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
23%
Maradj otthon, akkor nem kell emberek közé menned.
2023. aug. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%
Menj pszichológushoz.
2023. aug. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Pszihológusnál voltam, és fogok menni, de nem érzem hogy jobb lenne.

1. válaszoló, a zene lehet segítene.

Köszönöm az eddigi válaszokat

2023. aug. 14. 18:54
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az elsőnek igaza lehet, de ez most demofóbia, vagy a busztól is félsz önmagában?
2023. aug. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%
Még most próbáld meg visszafordítani. A zene nekem is bevállt, emberek között elkezdtem pánikolni az utóbbi időben. Mi lett a megoldás? Még többet mentem emberek közé, hogy ne legyen ez és visszafordítsam. Pánikoltam boltban, tömegközlekedésen, színházban, moziban MINDENHOL ahol több ember volt. Annyit voltam moziban meg színházban az utóbbi egy időben mint eddig soha. Az utóbbi két alkalommal már nem pánikoltam. A pánikot az agyad irányítja, ő kezdi. Az agyad pedig képes vagy te magad irányítani. Nehéz de muszáj lesz ha nem akarod bezárni tényleg magad és mindenhol pánikrohamot kapni, mert ebből lesz a pánikbetegség.
2023. aug. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
Relaxációs technikák ezerrel... A pszichoterápia fontos lesz, de ne várd, hogy 2 nap után minden oké lesz.
2023. aug. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként sok minden lehet a félelem mögött. Én a COVID alatt maszkban, gumikesztyűben közlekedtem és elég nehéz volt leszoknom róla. Ha pl. fertőzésveszély miatt aggódsz, nyugodtan vegyél maszkot, kesztyűt, nem tilos. :) Ha így komfortos, akkor rétegesen, de elkezdheted ezeket (persze idővel) levenni.


Ha az emberektől van a para de többnyire ülnek, nyugodtan helyezkedj el a kerekesszékes helyen, kényelmes az a támasz :DD


Ha ellenőrtől félsz, vegyél jegyet.


Ha a sofőrtől, határozottan köszönj, mutasd a bérletet/kérj jegyet és a biccentése után szállj fel.


Esetleg keress egy olyan buszt (időben), ami alig néhány perccel egy másik után megy. Lehet, hogy az előzőre felszállt, aki tudott és nem lesznek annyian :)

2023. aug. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
81%
legyel magantanulo
2023. aug. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!