Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A MÁV miért nem fizeti vissza...

A MÁV miért nem fizeti vissza a jegy árának egy részét,ha rossz a klíma?

Figyelt kérdés

Tegnap egy IC-vel utaztam Budapestre.Ott nem szeretek vezetni, a férjem szokott általában,de ő nem ért rá.Meg is bántam a vonatozást, jobb lett volna az autó.



Nagyon meleg volt és nem működött a légkondi.Annyira meleg volt,hogy még a fehérneműm is nedves lett, kb mint, amikor sárkányhajózni megyek.Vizet sem vittem annyit, mert nem számítottam erre.


Pedig, tuti,hogy a szolgáltatás része, mert amikor megvettem a jegyet, láttam,hogy a vonatnál ott van egy hópihe.Vagyis, nem azt a szolgáltatást kaptam, amit megvettem, hanem jóval alacsonyabbat.


A személypénztárban mikor kérdeztem, szinte elküldtem melegebb éghajlatra.A férjem azt mondta panaszoljam be.Én inkább hagyom az egészet, nem vagyok azaz asztal borogatós fajta.

De, azért jól esett volna, minimum egy "elnézést a kellemetlenségekért".


2023. aug. 26. 12:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
58%
Mert nincs ilyen kötelessége, azt senki nem garantálja neked, hogy épp nem romlik el valami egy vonaton. Vagy bárhol máshol.
2023. aug. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%

1


Ezért - is - olyan üresek a vonatok.


Tegnap este olyan nosztalgikus érzésem volt, amikor 10+ kocsis vonatot láttam. Fonyódról jött. De régen láttam már ilyet, hogy elhúz a gép és sokáig szaladnak előtted a kocsik (40 éves vagyok).


És persze - tök üres volt.


Én amikor gimnazista voltam, tizenakárhány kocsis vonaton egymás hegyén-hátán álltunk, tele volt a vonat! (pl. 1998!)

Hol vannak már ezek a régi szép idők!

2023. aug. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%
Állami cég, amit az állam ellenőriz. Ezért. Egyébként támogatom, hogy mindenki tegyen panaszt hasonló esetben. Kártérítést nem fogunk kapni, de legalább érezzék a törődést.
2023. aug. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
15%

"még a fehérneműm is nedves lett"

Vald be, csak a kalauz miatt... 😜


"megvettem a jegyet, láttam,hogy a vonatnál ott van egy hópihe"

Az a téli jelzés, hogy télen megfogsz fagyni.


"elnézést a kellemetlenségekért",

de legalább nem kellet az utolsó kilómétereket egy erdőn keresztül megtennie.

2023. aug. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

2 vagyok.


És a slusszpoén, hogy tök olcsó volt a vonatjegy, meg bántad, ha egymás hegyén-hátán álltál - hisz láttad a gépet a vonat elején. És néhány száz forintból beutazhattad a fél országot, ha ügyes voltál!

2023. aug. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
nem bántad - javítva
2023. aug. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:

#4

Miért nem úgy írod, ez jelzésértékű, a kocsit le kell selejtezni, mert kukába való?

2023. aug. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

A hópihe jel nem a légkondi jele, hanem a rendkívüli helyzetben is közlekedö vonaté. Itt találod a jelmagyarázatot: [link]

Ettől függetlenül az IC kocsik fel vannak szerelve klímával, de sajnos nem mindig működnek megfelelően. Ilyen esetben a vonaton a jegyvizsgálótól kell kérned igazolást erről, ellenkező esetben nem tudod igazolni, hogy tényleg a hibás kocsiban ültél-e. Javaslom a Flirt és KISS motorvonatokkal való utazást a nyári időszakban, azokon sokkal megbízhatóbban működik a klíma.

2023. aug. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Megtaláltam a cikket, amin írták erről.


[link]

2023. aug. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
3%
#8 Az a baj, hogy nyáron a Flirtöket és a Kisseket is inkább pihentetik, és sok járat, ahol alapesetben ezek közlekednek, nyáron légkondi nélküli kocsikkal megy. A MÁV állítása szerint az új vonatokat ilyenkor a Balatonra viszik, a valóságban ott is kevesebb nyáron a légkondis vonat. Nem tudok mást elképzelni, mint hogy direkt csinálják, az utasok szívatása céljából.
2023. aug. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!