Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mit csinál egy forgalmi...

Mit csinál egy forgalmi szolgalattevő a mávnál?

Figyelt kérdés

2023. szept. 11. 08:33
 1/10 anonim ***** válasza:
40%
Dolgozik a havi fizetéséért.
2023. szept. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy állomáson ő a főnök. (Nem állomásfőnök, az egy másik munkakör, más feladatokkal!) Ő mondja meg hogy éppen mi történjen, melyik vonat hova érkezzen, ő engedélyezi a vonatok mozgását akár közlekedő vonatról van szó, akár tolatásról.

Kisebb állomásokon gyakorlatilag minedent ő csinál, még a sorompót is letekeri ha olyan a hely. A vonatkot közlekedését szervezi a két szomszédos állomás között. Adott esetben kezeli az utastájékoztató rendszert is ha nincs másik kollégája.

Nagyobb állomásokon többen vannak egyszerre szolgálatban és meg vannak osztva a feladatok. Akit látsz kijönni és elindítani a vonatot azon kivül van egy aki csak bent ül és intézi a többi feladatot.

2023. szept. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
23%
Ő gondoskodik róla, hogy a vonatok minél többet késsenek.
2023. szept. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
48%
3-as azt hiszi jó poént mondott... de sajnos nem. Sokszor a balfék fszt-nek köszönhetőek a késések. Inkompetensek, döntésképtelenek...
2023. szept. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
34%
#4 Én vagyok a 3-as, és komolyan mondtam.
2023. szept. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Tapicska forgalmista figyelme kiterjedt más területre is.

[link]

2023. szept. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

#6 (19:43) - gratulálok, tegnap akartam lelőni ezt a poént, de a lustaságom győzött!


Aki nem tudná, ez egy filmjelenet ( [link] ), melyben az állomás hivatalos pecsétjét megszentségtelenítik - tehát rányomják a csajszi bulájára a bullát. A kanos hülyegyerek volt olyan barom, hogy le is fotózta, pedig okosmobil hiányában akkor ez még nem számított magától értetődő cselekedetnek.


Régen ilyen erotikus poénokkal csábították be a közönséget a filmszínházakba, mert akkor még nem lehetett ingyen letölteni a mai szemmel "zs" kategóriásnak számító filmeket!

2023. szept. 12. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%

4-esnek!

Az, hogy a vasút még nem omlott teljesen össze, pont azoknak a forgalmi szolgálattevőknek és mozdonyvezetőknek köszönhető, akik méd a MÁV-nál dolgoznak...de ha ennyire penge vagy akkor jöhetsz....van felvétel...

jan. 31. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

szept. 12. 04:12: Ja, zs kategóriás film, csak éppen Oscar-díjas.

Nem való az a magadfajtának.

jan. 31. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#9 (12:43) - az Oscar-díj nem zárja ki a "zs" kategóriát, hisz pl. az említett film esetében az értékelési szempontok erősen különböztek a nézői preferenciáktól.


Szerintem egy egyszer nézős film, de az is csak azért, mert "illik" ismerni. Persze te nyugodtan megnézheted tizenötször is, hisz ahogy mondani szokás:


"Ízlések és pofonok nem egyformák."


- én még hozzáteszem, hogy "szerencsére".

jan. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!