Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Volt már olyan veletek, hogy...

Volt már olyan veletek, hogy dugóban rátok jött? Vagy, hogy nem sikerült kibírni?

Figyelt kérdés

Tegnap 3 órát álltunk a dugóban, egy srác már üvegbe pisilt. Szerintetek ez normális, hogy nem állt félre a leállósávba a busz?

Pedig többen is megkértük.



dec. 4. 05:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván ilyesmivel nem igazán tud tervezni az ember, különösen az pech, ha egy amúgy rövid úton akad el a busz, hiszen akkor nem használod ki az összes adandó alkalmat előre.


Ugyanakkor a leállósávra húzódó busz nagy baj lehet, ha a közlekedők nem alakítják ki a két forgalmi sáv közötti mentősávot és a leállósávot meg elfoglalja egy nagy jármű. Ez hosszú percekkel hosszabbíthatja meg a segítség érkezèsét, ráadásul az utasok is veszélyben vannak, ha nem kellően fegyelmezettek és elkószálnak. (Például mert ismerőst hívnak oda és eközben a leállósávon sétálgatnak, ahol akar mentést végző , akar tolakodni próbáló, akár szabálytalanul vagy rendőri utasításra megforduló járművek közlekedhetnek.)

dec. 4. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Így nem jártam, de úgy igen, hogy autóval (én voltam a sofőr) forgalmi dugóba kerültünk az M0-n és alig bírtam ki, míg odaértünk egy benzinkúthoz (ahol egyébként vége is volt a dugónak). Emlékszem, csak annyit kérdeztem apámtól, tud-e addig várni az autóban, míg én elintézem magam. Szerencsére tudott. A másik utas apukám nővére volt, aki egy szót sem szólt, de már vérvörös volt az arca szintén a nehezen visszatartott pisilés miatt. Ő is rohant azonnal, amint megálltunk.

Nekem ez életre szóló tanulság volt, hogy ha busszal vagy autóval elindulok valahová, akkor ilyenekre is gondoljak. Ilyen szempontból sokkal jobb a vonat.

dec. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Vonatpótlóval mentünk, egyébként vonattal mentünk volna, csak az is késett másfél órát
dec. 5. 06:00
 4/4 anonim ***** válasza:
Őszintén szólva megértem. Pont a napokban történt, hogy nem tudtam kimenni amikor kellett és amikor végre kimentem a wc közelében már szó szerint fájt. Nem is csoda, mert utána csak pisiltem és pisiltem és pisiltem, tehát csoda volt, hogy nem robbantam szét. Teljesen megértem, hogy valaki nem akar ilyen helyzetbe kerülni, mert tényleg nagyon kellemetlen az a fájdalom.
dec. 15. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!