Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Diákigazolvány bemutatása...

Diákigazolvány bemutatása utólag lehetséges?

Figyelt kérdés
Ma otthon felejtettem a diákigazolványomat és így “érvénytelen” volt a diák országbérletem. A buszsofőr azt mondta, hogy ha megbüntettek akkor 25.000 forintot kell kifizessek. De úgy tudom hogy büntetés után 3 napig be lehet mutatni az érvényes igazolvány és akkor csak 2500 forintot kell fizetni. (Illetve mintha azt olvastam volna hogy 3 nap után van a 25.000 forintos bírság, 3 napon belül “csak” 12.000. Igaz ez?)

dec. 6. 14:20
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

[link]


"Az utólagos bemutatási díj:


Pótdíj helyett 2.500 forint utólagos bemutatási díjat köteles fizetni, aki az utazásra jogosító utazási igazolványát (menetjegyét, bérletjegyét, kedvezményre jogosító igazolását) ellenőrzéskor felmutatni nem tudja, de azt az ellenőrzés időpontjától számított 15 napon belül a Szolgáltató Üzletszabályzatában előírt módon bemutatja és annak elfogadását Szolgáltató írásban visszaigazolja."

dec. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!