Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Már régen utaztam tömegközleke...

Már régen utaztam tömegközlekedéssel. Nem tudom, hogy még mindig érvényes-e, hogy nyugdíjasoknak ingyenes? (80 éves vagyok).

Figyelt kérdés

#Ingyenes BKK utazás
febr. 28. 10:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem a nyugdíjasoknak, hanem a 65 év felettieknek, de nem minden járat. Ha a vonat helyjegyköteles, azt neked is meg kell venned, ahogy bizonyos távolsági buszokon pedig az úgynevezett kiegészítő jegyet.
febr. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A kulcsszavak közt a BKK szerepel, szóval gondolom fővárosi utazásról lenne szó. Igen, itt minden 65 év feletti személy ingyenesen utazhat, személyi igazolványt (v. jogosítvány / útlevél) kell mutatni az ellenőrnek ha találkoznál eggyel. Nem ingyenes a libegő és a sikló.
febr. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
30%
Holnaputántól már minden nyugdíjas (a 65 év alatti is) ingyen utazhat, legalábbis helyközi közlekedésben, BKK-n nem biztos.
febr. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
94%
3. Egy negyed századot át tetszett aludni? Ugyanis azóta minden 65. életévét betöltött ember (nem csak magyar, hanem EU tagország minden polgára is) a tömegközlekedést ingyen veheti igénybe. A libegő és siklón nem tömegközlekedés, ahogyan az az állami erdei vasutak sem. De még az emelt díjú 100E busz is díjmentes 65. évtől.
febr. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#4 Az első mondatodért kár.
febr. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!