Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A mobiljegy alkalmazásban a...

A mobiljegy alkalmazásban a vásárlásnál nem jelenik meg bérletvásárlási lehetőség, csak jegyek. Másnál sincs bérlet? Hová lett?

Figyelt kérdés

Épp azt akartam megnézni, hogy a márciusban életbe lépett változások hogyan jelennek meg. Pl. hogy továbbra is létezik-e a Volánnál km alapú bérlet, vagy már csak a megyei van, és hogy nekem közalkalmazottként bérletre is van-e 50%-os kedvezményem. Erre azzal szembesültem, hogy semmilyen bérletet nem tudnék venni az appban, csak menetjegyeket kínál fel. Amúgy napijegy sincs benne még mindig.

A Play áruház szerint nincs is az apphoz új frissítés, 2023-as a legfrissebb verzió (ha helyesen állapítottam meg), nekem is az van. Nem tudjátok mi van vele?



márc. 2. 08:43
 1/5 anonim ***** válasza:
"közalkalmazottként bérletre is van-e 50%-os kedvezményem." - Ilyenről soha nem is volt szó. Bérletből nincs is 50 %-os.
márc. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Már csak vármegye- és országbérlet van, de azt Budapest alatt keresd, ne a Volánbusznál. Eléggé logikátlan, mert ez elsősorban a Volánbusz bérlettípusa, de a mobiljegy sose volt logikus, sok volt benne mindig is a kiskapu. Például az időalapú jegyben is. Most már vármegyebérletezek, így elmondom mi az: Ha épp utazol és tudod, hogy metróra fogsz átszállni, de már lejárna addigra mire odaérsz, az utolsó percben a metrómegállók funkciót megnyitod és kiválasztod, hogy hol fogsz felszállni. Megjelenik az animáció, nem hagyod elsötétülni a telefont, így amikor megérkezel be tudod mutatni a trolloknak. Kifelé pedig hivatkozhatsz arra, hogy még időben elkezdted az utazást. Ha lecsipogja a lejárt jegy kódját ez meg is jelenik a készülékén és érvényesnek fogja látni.
márc. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#1

Igen, már kibogarásztam a Volán oldalán. Gondoltam, hogy nem lesz, csak reménykedtem, hátha a "közalkalmazottak ezentúl korlátlanul utazhatnak féláron" mégis azt jelenti, hogy mostmár akár a bérletet is féláron vehetem. De nem. Eddig 5 km-es bérletre volt szükségem, én a megyebérlettel csak rosszabbul járok. Vagy utazhatok mindig (félárú) jeggyel.

#2

Kösz a tippet, de vidéki vagyok, nagyon ritkán tévedek Budapestre. Úgy látom, a fejlesztőknek is kiesett, hogy van az ország lakosainak még úgy 97 százaléka, akik nem fővárosiak. A tipped nyomán megnéztem, hogy esetleg a megyeszékhely alá rejtették-e a megyebérletet, de ott sincs.

márc. 2. 15:14
 4/5 Zerido válasza:
Pont ugyanez a problémám! Vidéki vagyok és az összes appban csak a Budapestieknek van lehetőségük vásárolni :( Egyedül a MÁV applikációjában van lehetőség digitálisan vásárolni, de az az alkalmazás olyan őskori, mint a MÁV hozzáállása a modern közlekedéshez.
márc. 6. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem meg sokkal jobb a MÁV applikációja, letölti a jegyet, offline lehet felmutatni, nem kell internet kapcsolat, hogy felmutasd.
márc. 6. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!