Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mi történik, ha esetleg az...

Mi történik, ha esetleg az intercity vonaton szendvicset sütök?

Figyelt kérdés
Kibéreltem egy egész négyes ülést. Hoztam hosszabbítót, kávéfőzőt, vízforralót, szendvicssütőt, egy retro szendvicssütőt, egy serpenyőt meg egy rezsót. Tudom, hogy a büfékocsi elég drága, így arra gondoltam, ha már úgyis itt vagyok, és utazok, süthetnék rántottát, kávét, teát, szendvicseket az utasoknak is. Konnektor is van, így lehetőségem is van rá. Lehet belőle valami problémám?
márc. 15. 05:10
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
87%
Kiváló ötlet, akkor nem csak a rendőrség vár a következő állomáson, hanem a NAV és a Nébih is.
márc. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
0%
Ha a konektor fel van szerelve és nincs leírva se az utazási szabályzatban, se az utasfülkében , hogy pontosan milyen és hány watt teljesítményű készülék dugható bele, akkor senki sem büntetheti meg és nem is szállíthatja le, maximum felszólíthatja, hogy kapcsolja ki. Minden más esetben az utasnak lesz igaza a bíróságon.
márc. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

A vasúti társaság a személyszállítást megtagadhatja, illetve az utast a személyszállításból

kizárhatja, ha az utas

a) botrányosan viselkedik, vagy más módon a többi utast magatartásával zavarja,

b) magatartásával a közlekedés biztonságát, utastársai testi épségét, egészségét, a vasúti

kocsinak vagy berendezéseinek az épségét veszélyezteti (ide értve a tiltott helyen történő

dohányzást is),

c) a külön jogszabályban előírt magatartási szabályokat nem tartja be,

d) érvénytelen jeggyel vagy menetjegy nélkül (erre való jogosultság nélkül) utazik és

menetjegyet az ellenőrzéskor sem vált,

e) menetjegyét, illetve kedvezmény igénybevételére jogosító igazolványát – felhívás ellenére

– ellenőrzésre alkalmas módon nem mutatja fel és kérésre nem adja át,

f) ruházatával, poggyászával vagy más módon a járművet, az utastársai ruházatát vagy az

utasok poggyászát beszennyezheti,

g) a vasúti kocsiba kézipoggyászként be nem vihető tárgyat visz be,

h) a menetdíj, a viteldíj, a felár vagy a pótdíj megfizetését megtagadja.


Az a, b, f pontoknak nem igazán felel meg ez a tevékenység.

márc. 16. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Valoszinü hogy az utasok szeretnének 100-150 kilométert olajszagban utazni. Puding probája az evés ki kell probálni.
márc. 16. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Jut eszembe, múlt időben írtad le, hogy vittél ezt-azt a vonatra Mi történt?
márc. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!