Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A Budapestre vagy környékére...

A Budapestre vagy környékére érkező tehervonatok melyik állomáson állnak meg?

Figyelt kérdés
Van az ilyen vonatoknak egy külön állomásuk valahol, ahol rakodják őket? Lehet hogy én nem figyeltem eléggé, de én még nem láttam tehervonatot nagy állomáson megállni, azért is merült fel a kérdés, hogy hol állnak meg ezek.

márc. 15. 21:26
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Az Alföld felé közlekedők Kökin haladnak át és általában ott meg is szokták őket állítani ha személyzetet kell váltani, vagy nem mehetnek tovább, mert a személyvonatoknak van elsőbbségük.

Kelenföldön ugyanez van, ott a Dunántúlról érkező és oda menő tehervonatok jönnek-mennek. Közös pont Ferencváros. Ott van a személyvonatos vágányokkal párhuzamosan néhány vágány, oda szokott érkezni és onnan indulni csomó tehervonaz. De van Ferencvárosban egy nagy rendező pályaudvar is.

Aztán ott van a BILK, Csepeli kikötő

[link]

márc. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%
A rakodás nem állomásokon, hanem főként a vállalatok telephelyein vagy átrakópontokon történik. Ezek utasforgalomtól jól elzárt területek, ezért nem látod. Az áru kirakodása persze közvetlenül a vonatokról a célállomásra igen ritka (gyáregységek esetén jellemzőbb), így jellemzően rendezőpályaudvarokhoz települt ún. intermodális logisztikai pontokon rakodják át tehergépjárművekre, ahonnan könnyebben eljut a célállomásra. A Magyarországon (és Budapesten is) zajló vasúti teherforgalom legnagyobb része tranzit, tehát nem rakodási céllal áll meg Budapesten sem, hanem átmegy az országon. Az állomásokon pedig ahogy írták is elsősorban személyzetváltás, adminisztráció, illetve a személyforgalomnak biztosított elsőbbség miatt állnak meg.
márc. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!