Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Pest Vármegye bérlet, hány...

Pest Vármegye bérlet, hány Ft-ba kerül, ha céges névreszóló számlát is kérek róla a pénztárnál?

Figyelt kérdés

ápr. 19. 10:01
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

10-esnek. Már pedig így volt, szerintem még ma is így van. Vettem pesten BKK bérletet, ha simán kértem, akkor 9500 Ft volt. Ha névre szóló számlát is kértem róla, akkor sacc 11 ezer Ft volt.


Ugyanígy a mávnál is a bérlet, ha valaki cégnévre szóló számlát kért róla, akkor többe került.


Hol élsz, hogy nem tudtad?

ápr. 19. 18:30
 12/22 anonim ***** válasza:
A MÁV bérlet nem került többe soha, a BKK igen, ezért is nem szerették adni, mert az emelt árra plusz még az adó. De március 1. óta ez megszűnt.
ápr. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Kamuzol. Ugyanannyi áfás számlával.


Erzsike az árusító bodéban nem fog neked áfát csalni.

ápr. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

#12


Akármilyen bérlet többe került, ha áfás számlát kértél róla?

A 80as években jártok?

ápr. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

13-asnak. Most jelenleg nem tudom, ezért is kérdeztem a fő kérdésemmel!


De, esküszöm, hogy régen mindig is így volt, hogy aki vett bkk bérletet, ha simán számla nélkül kérte, akkor 9500 ft volt. Viszont ha kért róla, cégre szóló számlát, akkor többe került!! Gondolom azért került többe, mert az áfát a cég vissza tudta igényelni, vagy valahogy elszámolni költségként a cégnek!


Tényleg így volt, nem hazudok! Erősítsen már meg valaki!!!

ápr. 19. 18:48
 16/22 anonim ***** válasza:
Tényleg így volt a BKK bérlet esetében, de március 1. óta már nincs így.
ápr. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

#16


Ez valami hivatalos adócsalás volt? Vagy valami egész másról beszéltek, ami nem a számlán múlott.


Minden szolgáltatás/termék tartalmazza az áfát. Ha számlát kérsz, kötelességük kiállítani egy zokszó nélkül.

ápr. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

#17 archív BKK díjszabás: [link]

17. oldalon találod

ápr. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

#18


Az komoly, hogy ez eddig működhetett.


Egy áfával terhelt szolgáltatásnál, ha áfás számlát kérek, és erre rátesznek 2000 forintot, rájuk is boritanám az asztalt.

ápr. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
9500 kontra 10500. Így volt igen. (BKK pénztáros voltam) most ugyanannyi a sima megyei és számlával is.
ápr. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!