Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Kell-e a köztes megyére is...

Kell-e a köztes megyére is jegyet vagy bérletet vennem, ha ott nem áll meg a busz?

Figyelt kérdés
Konkrétan: pl. Budapest - Szekszárd expressz járattal megyek, ami Budapest után csak Szekszárdon áll meg. Kell-e a köztes Fejér megyére is jegyet vagy bérletet vennem (ahol nem áll meg a busz, csak áthalad), vagy elég a kiindulási Pest és az érkezési Tolna megyei?

ápr. 20. 00:35
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

#10: Írtam, hogy elméletben merült fel bennem a kérdés. Köszönöm, az oktatási rendszer az én időmben még jobban tanított gondolkodni, talán azért is jutott eszembe ilyen kérdés. A mai oktatási rendszerben nevelkedettek oylan szintű kérdéseket szoktak feltenni, hogy "A pest megyei bérlettel utazhatok-e Pest megyében?".

A kérdésem arra vonatkozott, ha útközben nem áll meg a busz, nem hiszem, hogy (valaha is) lenne ilyen Felsőszölnök - Garbolc járat.

Ennek a gondolkodásnak a Vármegye24 elnevezésű napijegyek esetében van értelme, mert ott 5 megye ára az ország.

ápr. 22. 11:36
 12/18 A kérdező kommentje:

Akkor küldöm a Volánbusz válaszát (főleg #1, 5, 7-nek, akik szerint ez szabálytalan :

"3-4 szomszédos vármegyében történő utazásra a 3-4 érintett vármegyére szóló Vármegye24 termék is megváltható, további menetjegy megváltása nélkül. Feláras besorolású járatokon az autóbusz-vezetőnél azonban a kiegészítő jegyet meg kell vásárolni. 5db Vármegye24 termék helyett már javasolt a Magyarország24 díjtermék váltása.

Abban az esetben, ha az utas több vármegyére érvényes Vármegye24 órás jeggyel rendelkezik, akkor felszálláskor az adott vármegyére érvényes jegyét a validátor készülékkel be kell olvasnia. A többi vármegyére érvényes jegyet az autóbuszvezető szemrevételezéssel ellenőrzi, majd az autóbusz-vezető kérésére a vármegyehatár átlépésekor az első megállóban a validátor készülékkel be kell azt is olvasni.

ápr. 24. 11:10
 13/18 anonim ***** válasza:
A v.m. bérlet csak akkor érvényes, ha az adott járat v.á. előtt meg is áll az adott megyében és nem gyorsjárat. Tehát így nem érvényes.
ápr. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
#13: Ez hol van leírva? És a napijegy?
ápr. 27. 05:54
 15/18 anonim ***** válasza:
Most így passz, de például IC-n is ezért nem érvényes. Ráadásul a gyorsjáratokra még pótjegy is kell. Utóbbiként ilyen például szilvásváradi-pesti gyorsjárat, ahol hiába van országbérlet és kell pótjegy mellé.
ápr. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Illetve az busz, de egy cég már és ugyanolyan feltétel.
ápr. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

"főleg #1, 5, 7-nek, akik szerint ez szabálytalan "

7-es vagyok. Én nem erre mondtam hogy szabálytalan! Még mindig nem érted mi a bajom az ötleteddel.És látszik hogy igazam volt amikor azt mondtam hogy "Egyszerűbb felengedni a bolondokat mint vitába bonyolódni velük." mert még mindig nem érted hogy mi a baj a kérdéseddel.

Leírom akkor harmadszorra is (10-esben is megtettem), hátha most megérted. Olvasd el lassan, szótagolva hangosan!

A kérdésedben azt írtad, hogy Bp és Szekszárd között csak 2 megyére vennél jegyet, miköben a busz egy harmadik megyében is közlekedik de nem áll meg. A táv 160km amiból kb 70-et megy a busz Fejér megyében. Miből gondolod hogy ezt a 70km-t ingyen megúszhatod?

ápr. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

#16: A MÁV-Volán csoport egy cégcsoport, de külön cég a MÁV-START és a Volánbusz, és az utazási feltételek sem azonosak.

#15: IC-re azért nem érvényes, mert ezt írták az utazási feltételekbe. Buszon érvényes gyorsjáratra, csak a kiegészítő jegyet meg kell venni mellé. Olyan feltételt és sehol nem találtam, hogy az adott megyében meg kell állni a járatnak, csak akkor érvényes a vm. bérlet vagy jegy.

ápr. 28. 13:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!