Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Megvárjátok a metró bejáratáná...

Megvárjátok a metró bejáratánál türelmesen, amíg az ellenőr baromi lassan lecsippantja a vonalkódolvasójával a BKK bérleteteket?

Figyelt kérdés

A szabályzatban az van írva, hogy köteles vagyok az ellenőrnek a bérletemet felmutatni. Ennek a felmutatásnak eleget is teszek.


Az nincs benne a szabályzatban, hogy a metróbejáratnál ott kell szobroznom az álló és baromi lassan haladó sorban, amíg az ellenőr a baromi lassú készülékével minden bérlet QR-kódját beolvassa, és megvárja a visszaigazolást.


Amikor megyek a metróba, a normál sétatempómat meg sem szakítom, hanem mutatom a bérletem már távolról az ellenőrnek, és addig mutatom neki, amíg el nem haladok mellette. De nem vagyok hajlandó megállni, és ott szobrozni, amíg az ő készüléke el nem végzi a dolgát.


Ilyenkor általában háborognak mindig, de jelzem neki, hogy jöjjön velem, szívesen felmutatva tartom a bérletet neki a mozgólépcsőn haladva, de engem ne tartson fel megállással.


Mit gondoltok erről az új, baromira lassú és idegesítő QR-kód beolvasós rendszerükről?


Szerintem lépjünk fel ellene, és ne legyünk hajlandóak megvárni a több másodperces beolvasást. Haladjunk tovább, és ha annyi idő alatt nem sikerült a kódbeolvasás, az legyen a BKK és kollégáik baja.


Amíg ebbe belenyugszunk, nem fognak fejleszteni a rendszerükön.


ápr. 22. 11:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Ők is bizonyára nagyon unják. Amúgy a készülék reakcióideje nagyjából 1 másodperc. Ha neked ez megéri a hőbörgést, az nem a BKK-t minősíti.
ápr. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem még nem volt ebből probléma, pedig én MÁV appos vármegyebérlettel tolom, amin nem az a miniatűr kód van. Lehet emiatt működik nálam elsőre a beolvasás és nem kell tökörészniük vele.
ápr. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
Az esetek nagy részében nagyon gyors a beolvasás, és a visszaigazolás is. Nem gondolnám hogy valós probléma amit most itt felvázoltál.
ápr. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%
ha ennyire nagy gondot okoz 10-20 mp várakozás, járj gyalog, taxival, autóval, biciklivel, rollerrel. nem muszáj a tömegközlekedést igénybe venni...
ápr. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%
a boltban sem várod ki gondolom a sort, hanem mint kiskirály előretulakodsz:D az ember esze megáll az ilyen barmokon.
ápr. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
15%
És lent meg várnod kell pár percet a metróra. Nem nyertél egy másodpercet sem ezzel. Drukkolok, hogy mindig akkor csukja be az ajtót a metró, amikor odaérsz és várnod kelljen a következőre, de az késsen egy pár percet. Mindeközben én kárörvendek 😁 Aminek drukkolok, az mindig bejön 😉
ápr. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak ha jelzi valamilyen formában, hogy álljak meg. A többség nem szokott, nem is nagyon érdekli őket.
ápr. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
63%

Soha nem tapasztaltam ilyen problemát, pedig gyakran metrózom, meghozzá mindegyik vonalon.


De ha ezen képes vagy hőbörögni, akkor nagyon kényelmes és nyugalmas életed lehet, ez legyen a legnagyobb bajod a világon.

ápr. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Időben elkezdem mutatni, ha abban a 2 másodpercben nem tudja leolvasni a QR kódot, amíg elhaladok mellette, akkor így járt. Jöjjön utánam, ha annyire érdekli.
ápr. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
#9: Ugyanezt csinálom, ami az előző hozzászólók szerint elítélendő, de szerintem ez a normális. Fel kell mutatni, hát felmutattam.
ápr. 26. 10:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!