Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Elfogadják, ha felnőtt bérletr...

Elfogadják, ha felnőtt bérletre a diákigazolványom számát írom?

Figyelt kérdés
2009. jan. 31. 11:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ha már nincs hallgatói jogviszonyod, nem érvényes a diákigazolványod. Mindenképp csináltatni kell arcképes bérletigazolványt.
2009. jan. 31. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
81%

Nem.

Diákbérlet kell, ha van érvényes diákod.

Ha nincs, akkor Bp-n kell csináltatnod egy bérletigazolványt (500Ft, 10 évig érvényes), vidéken ahol ilyen nincs, ott legjobb tudomásom szerint a személyi igazolvány számát elfogadják.

2009. jan. 31. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy Te ne nevezed vidéken, pl. nálunk megyeszékhelyen is van fényképes bérletigazolvány. Pár évvel ezelőtt még határozatlan ideig volt érvényes (most nem tudom), egy igazolványképet kellett vinni, és kb. 150Ft-ért meg is csinálták.
2009. jan. 31. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
96%

volt amikor én is ezt hittem... több ellenőrzésen is hiba nélkül átmentem. Aztán egyszer megbüntettek. Amikor elmentem a központba, ott fel lettem homályosítva.


diákigazolvány számot csak diákbérletre lehet ráírni, arra is csak akkor, ha a diák is érvényes. felnőttbérlet érvénytelen diákkal nem jó.

2009. jan. 31. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
44%
A BKV központban azt mondták, hogy nem kell új bérletigazolványt készíttetni, hanem a diákigazolvány számát kell ráírni a bérletszelvényre és a szelvényt kell beletenni a diákigazolvány tokjába.
2009. jan. 31. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
91%

A BKV központban vagy hülyeséget mondtak, vagy azt hitték, hogy diákbérletre gondolsz.

A BKV weboldalán közzé van téve, hogy milyen bérletfajták léteznek, és hogy azokra mit kell írni.

Felnőtt bérletre nem lehet a diákigazolvány számát ráírni. Az már egy másik kérdés, hogy sok ellenőrt baromira nem érdekel, mi van ráírva, és továbbengednek, ha sok az utas, de ha csak egy olyannal is találkozol, aki lelkiismeretesebb, és jobban figyel, ezért büntetnek.

2009. jan. 31. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2009. jan. 31. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
100%

Üdv. Nekem a kérdésből nem derült ki, hogy helyi , vagy helyközi bérletről van szó.

A helyközinél tuti biztos h nem írhatod rá, ha nem ki kell váltani egy bérlethez használatos arcképest.

A helyinél sem hiszem, Pécsen például 100 Ft+ kép az egész, viszont ha elkapnak többezreket fizethetsz.

Szóval szerintem inkább vált ki egy arcképest.

Illetve ha érvényes a diákigazolványod akkor vált diákbérletet, az még olcsóbb is.

2009. febr. 1. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Anyám közalkalmazott, ezért neki ingyen adják, viszont ő mindenhova kocsival megy, ezért inkább én használnám. A bökkenő az, hogy a diákomat nem szoktam érvényesíteni, mivel a mi környékünkön még életemben nem láttam ellenőrt.
2009. febr. 1. 23:32
 10/16 anonim válasza:
100%
Én a helyedben, ha elmúltál már 18, kiváltanék egy dolgozói arcképest, aztán csak büntessenek, úgyse tudnak.
2009. febr. 2. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!