Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mikor a budapesti metró...

Mikor a budapesti metró elindul, kb. hány G hat ránk?

Figyelt kérdés
2011. febr. 2. 18:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom fejből a műszaki adatokat, amik a számításhoz szükségesek lennének, de szerintem pár tized G-nél nem lehet nagyobb a gyorsulás. Vasúti pályán futó járműről van szó, szerintem még a 0,5 G is csak nehezen jöhet össze neki.
2011. febr. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha van lehetőséged hasonlíts! Repülő felszálláskor ca. 0,3G

metro sem lehet több, legfeljebb ugyanannyi rövid időre, ha durván csinálja a "sofőr".

2011. febr. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És ehhez képest mennyi pl. egy vidámparkban a hullámvasút, az elején?
2011. febr. 2. 18:40
 4/5 anonim ***** válasza:
A hullámvasút az speciális, mert ott nem nő a súlyod, hanem csökkenik a lejtőn lefelé. A centrifugában viszont nő. Az szerintem durvább, mint a hullámvasút. Bár van olyan hullámvasút (nem a Bp-i), ami egyben centrifugál is, mert a nagy sebesség mellett ívben is megy.
2011. febr. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

1,2 m/s négyzet gyorsulás engedélyezett az álló utasokat is szállító járműveknek.


(Erre az értékre limitálják a sokszor jobb erősebb tecnikát. - Pl. a metró az összes hajtott tengelyével, lejtmenetben bőven többet tudna.)

2011. febr. 3. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!