Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Át kell adni ilyenkor a...

Át kell adni ilyenkor a helyet a villamoson?

Figyelt kérdés

A következő történt velem egyik nap a villamoson. (Szegedi vagyok, de ez most lényegtelen) Felszálltam a villamosra, én utaztam egyedül, meg még egy férfi a villamos másik végében. A többi hely teljesen üres volt. A következő megállóban felszállt egy öreg néni és követelte a helyemet a következő indoklással: Üljek át máshova mert ő itt, ezen a helyen szokott utazni mindig és ő nem hajlandó máshová leülni. (hozzáfűzném, hogy még mindig csak mi 3-an voltunk a villamoson, kb volt még 35 üres hely) De ő csak mondta (már ordibálva) , hogy én milyen tiszteletlen vagyok, hogy nem adom át a helyet, amikor ez az ő helye és.... Én kedvesen mondtam neki, hogy ne haragudjon hölgyem, de nézzen szét még van a villamoson egy halom üres hely. Én most innen nem fogok felállni és átcucclni egy másik helyre (már csak azért sem mert rengeteg csomag volt nálam)

Ezek után már hallotta a szóváltást a villamosvezető és hátrajött, hogy mi ez a nagy ordibálás (csak a néni kiabált velem veszettül) és hát röhögött természetesen a néni problémáján. Elmondta neki kb ugyanazt, amit én előtte (sok a hely...) és, hogy addig nem indulunk tovább amíg a néni nem hagyja abba és le nem ül egy másik székre és hogy hagyjon már békén engem. Nah ekkor a néni puffogva leült tőlem messze egy másik helyre.

Mit tennétek hasonló esetben? Átengednétek a helyet a követelőző néninek?


2011. febr. 9. 14:06
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
egyértelműen nemxd
2011. febr. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
hát én tuti nem. vagy ha mégis akkor hozzá fűzném hogy maga bolond vénasszony, nesze a hely. és arrébb mennék.
2011. febr. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem adnám át a helyem ebben a helyzetben.

Ha nincs már ülőhely én is átadom a helyem, de ez nevetséges. Had mérgelődjön a vénlány ki kell röhögni és nem törődni vele,vagy kiosztani, majd kifárad aztán elballag egy másik helyre, ugyanolyan ember mint bárki más, nem kell alkalmazkodni a rigolyáihoz

2011. febr. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim válasza:
100%
Attól, hogy valaki idős, nem kell mindent eltűrni tőle. Ha átadod a helyed, sosem tanulja meg...
2011. febr. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
97%
Én rászóltam volna jó hangosan és határozottan: "Nénike, oda üljön, vagy oda, rengeteg hely van". És dehogy adtam volna át neki. Pedig én is alapból olyan vagyok, hogy ha látok egy nénit,vagy kismamát, vagy kisgyerekest, azonnal felállok mindig!
2011. febr. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Hát igen, én is így gondoltam. :)
2011. febr. 9. 14:34
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
A helyedben megjegyeztem volna (természetesen nem bántó hangsúllyal), hogy amíg engem cseszeget, annyi erővel arrébb mehetne fél métert, mivel tök üres a villamos. Ebben az esetben egyértelmű (ha tömött, akkor meg a másik egyértelmű).
2011. febr. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos vannak olyan utasok, akik azt hiszik, bérelt ülőhelyük van egy járművön. Hú, de nem szeretem az ilyeneket. Ezek a tipikus nyannyerek, akiktől kiráz a hideg. A másik kategóriában vannak az aranyos mamik, akiknek akkor is átadom a helyem, ha van máshol üres ülés. Főleg, ha nehezen mozog, és az ajtó közelében szeretne ülni. Az én anyukám már nem tud így utazni, mert nem tud állni a mozgó járművön.
2011. febr. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim válasza:
Én akkor sem szoktam átadni, ha elkezdi mondani, hogy " jaj ezek a mai fiatalok csak ülnek egész nap az iskolapadban semmi dolguk. . . " . Természetesen, ha észreveszek egy időset, vagy egy kismamát átadom a helyemet, de nem azt szoktam figyelni, hogy mikor jön valaki akinek felállhatok. Ha csak annyit mond, " leülhetnék?" nagyon szívesen átadom neki a helyemet.
2011. febr. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer hasonló történt velem a metrón. Akkor vittem haza a a szalagavatós kosztümömet, és a keringőruhámat. Leültem a pad legszélére, felakasztottam a kapaszkodóra a ruhákat, leültem, és lent fogtam, hogy ne csúszkáljon a fémen. Felszáll a néni, azt mondja, üljek arrébb, mert neki ez a kedvenc helye. Mondtam neki, hogy nem fogok, a ruhák miatt. Természetesen rengeteg hely volt még a kocsiban, de mindegy, nem ült le. Ott puffogott előttem, hogy adjam át a helyemet, és vegyem le a ruhákat, mert élvezni szeretné a kilátást. Kilátást, a metrón!!!


A helyedben én sem adtam volna át a helyemet.

2011. febr. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!