Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért jár a határon túli...

Miért jár a határon túli magyaroknak ez a vasúti kedvezmény?

Figyelt kérdés
Kerestem valamit a kedvezmények között, és láttam, hogy magyar igazolvánnyal évente 4x válthatnak 90%os menettérti jegyet. Akkor nekem, aki még az adómat is ide fizetem, miért kell minden alkalommal teljes árú jegyet vennem?
2011. ápr. 14. 18:08
 1/5 anonim ***** válasza:
55%

Azért emrt annyira-de-annyira imádjuk a határon túliakat, hogy oda építünk iskolát, oda támogatjuk a kórházépítést, oda csinálunk mindent.

Mert szegények lakhelye 90 éve még Mo. volt...


Életükbe soha nem fizettek ide adót, soha nem laktak itt, mégis több kiváltság jár nekik mint nekünk...

És papíron ezt évente 4x kapják, gyakorlatilag soha nem pecsételnek bele a magyarigazolványba: múltkor a vonatra felszállt egy főellenőr, és egy magyarigazolványos, vérig volt sértve, mert a főellenőr elkérte, és beleírta neki, hogy 90%-osat vett, ahogyan azt a pénztárban be kellett volna írniuk. Fel volt háborodva... (Titkon gondolva arra, hogy így nem tud 300x igénybe venni a 90%-ot, amikor csak 4x jár neki.)

Nekem is van szlovák szaktársam, az se vesz vonatra bérletet, hanem magyarigazolványos 90%-kal utazik mindig. Bármikor is beleírják neki szerinted....? Röhej.

2011. ápr. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%

1. A határon túli magyarok nem tehetnek róla, hogy Orbán ezt anno 2003 kornyékén kitalálta.

2. Ha valaki tálcán kínál 90% kedvezményt, ki az a hulye, aki visszautasítja?

3. Az szerintem sem elfogadható, ha vki felháborodik a bejegyzésen, de akkor haragudjunk a pénztárosra is, aki nem pecsételte bele az utazást, ergo meglopta a saját országát.

4. Ha nincs a magyarigazolvány, kb. 7 éve Esztergomnál beljebb nem mentem volna Magyarországra. Ennek koszonhetem, hogy 2x is láttam az F-1es pilóták meccsét, játszani a magyar válogatottat, és hogy néha elmehettem Bp-re "csak úgy" venni néhány cuccot, utazni a méregdrága tomegkozlekedéssel, stb., vagyis nálatok kolteni a pénzem.

5. Eddig mindig kaptam pecsétet, és ezután is így lesz.


Bocsánat, ha valakit megsértettem.

2011. ápr. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1. Valóban nem ők tehetnek róla. Nem is a határon túliaknak kellene megszűntetnie, hanem a kormánynak.

2. Nyilván.

3. Haragudhatunk rá is akár.

4. Tudod az a helyzet hogy nekem nincs magyarigazolványom, és nem is jártam kb 10 éve a Balatonnál. Sőt Esztergomban sem. Sőt, Budapestre sem mentem "csak úgy" mert nekem ezek a kiruccanások 1-1 alkalommal úgy 6 ezer forintban vannak oda-vissza. Mindazok ellenére, hogy kb negyedmillió adót már befizettem, diákként dolgozva. Remélem értjük a különbséget.

5. Eddig sem kaptam pecsétet mert nekem magxar adófizetőként ez nem jár. És sajnos ez ezután is így lesz.


Bocsánat, ha valakit megsértettem.

2011. ápr. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50%
Igen, értem a kulonbséget, nem szép dolog ez a magyar államtól, de ez ellen nem igazán lehet tenni semmit. Az elozo hsz-omban csak meg akartam védeni a rendes ittenieket, akik becsuletesek, és nem élnek vissza azzal, hogy az állam fizeti az ár 90%-át.
2011. ápr. 15. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem provokációnak szántam a kérdést, meg nyilván nem a határon túli magyarok "hibája", csak bosszant, hogy nekem nem jár az a kedvezmény, ami nekik. Lehet irigységnek is nevezni, nem bánom. :)
2011. ápr. 15. 09:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!