Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Jobban járok, ha befizetem a...

Jobban járok, ha befizetem a pótdíjat, vagy meg lehet úszni?

Figyelt kérdés
Évente körülbelül 3-4x járok Pestre, abból is körülbelül egyszer használok tömegközlekedést. Még nagyon régen vettem egy 10 db-os jegytömböt. Ma pont jöttem Pestre, és kellett metróznom, így elővettem egy jegyet és kilyukasztottam lent. Azt nem vettem észre, hogy ez már egyszer volt használva, csak valami fenti járművön, ami nem lyukaszt csak nyomtat. A népligetnél az ellenőr azt mondta hogy rendben vagyok mehetek, újpesten pedig megbírságoltak 12e-re, mert hogy 2x lett használva a jegy. 18 éves vagyok, önálló keresetem nincs, a nevemen sincs semmi, mit tesznek ha nem fizetem be ? Vagy jobban járok ha befizetem ? Köszönöm.
2011. ápr. 21. 17:54
 1/8 anonim ***** válasza:

ilyen sajnos van, elnézted.

a legjobb, ha befizeted, és máskor picit jobban figyelsz az ilyesmire :) szerintem ne próbáld megúszni, bár tudom, hogy manapság az a trendi.

2011. ápr. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Haverom is így járt, de akkor még csak 2000 volt a büntetés. Jó tanács, szedd ki az elhasznált jegyet a gyűjtőből!!!
2011. ápr. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Fizesd be.

Nem éri meg rizikózni,hogy 3-5-7 év után (és addig idegeskedni) valami bankszámládat,fizetésedet letiltsák vagy a frissen örökölt ingatlant beterheljék az összeggel és kamatos kamataival.

A BKV eladja a követeléseit mindenféle alvállalkozónak,a faktoring cégek meg főállású behajtókat alkalmaznak ilyen és ehhez hasonló gondok kezelésére.

Elévülni meg nem fog mert előtte mindig "tolnának rajta egyet",egy levéllel életben tartanák a követelést.

Buktál 12 rugót és olcsón megúsztad - tanulópénznek fogd fel úgy nem fáj annyira.

Sok sikert!

:p))

2011. ápr. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat. Bánom, hogy nem hagytam ott a p***ába, illetve hogy a saját nevem mondtam...
2011. ápr. 21. 18:26
 5/8 bp1985 ***** válasza:
elévülni 1 év után évül el. Vagy szerencséd van, és nem kapsz levelet, vagy nincs, és akkor adó módjára is behajthatják. Pl elmész diákmunkára, és levonják. Gondolom telefon van a neveden. Azt is lefoglalhatják, bár azt nehéz, mert akár el is hagyhattad.
2011. ápr. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Ez hülyeség amiket itt mondtok, körülbelül 10x büntettek meg évente, mert nem volt mindíg pénzünk hónap elején megvenni a bérletet (okoskodóknak ötödike után még nem volt meg a bérletem) és ezért megbüntettek ha megálltam egyáltalán, küldtek vagy 10 csekket is, fizessek be 60.000-et ... -_- hülyének néznek ? A lakcím kártyámon a diákomon mindenhol más cím szerepelt, régi lakhelyek, így aztán küldözgethették a csekkeket, ennek ellenére azért hozzám is eljutott pár csekk, a telefonjaim kártyáim mindíg a saját nevemen vannak, és még egyszer sem hívtak azóta, sosem izgultam miatta, ez volt 8-10 éve azóta sem kerestek meg sehol, egyébként x-év után elévül ha jól tudom 5-év kell hozzá, persze megkereshetnek ez csak természetes, de befizetni felesleges pénzkidobás, inkább gyújtsd fel a pénzt vagy dobd a wc-be és húzd le, mert még azzal is többet érsz minthogy befizeted ezeknek a patkányoknak, ha aztmondaná egy ellenőr oké, hibáztál, most ki kell fizetned a jegy háromszorosát vidáman megmondanám oké hát legyen nem nagy pénz, na de ne haragudjanak, ennyi pénze kinek van csak úgy ?
2011. ápr. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
kedves utolsó, gratulálok, fantasztikus a hozzáállásod. gondolom ha egyszer dolgozni mész, adózni is ilyen lelkiismeretesen fogsz hogy épüljön az ország :)
2011. ápr. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én azt nem értem,hogy hogyan lehet 12ezer a bírság?? Egyszer engem is megb@sztak,mert spóroltam és inkább nem vettem bérletet,de úgy volt,h ha 3napon belül érvényes diákkal, érvényes bérlettel(amit kölcsönkértem az egyik barátomtól) bemegyek és befizetem a bírságot,akkor csak 3ezer a bünti..Amúgy a metrószerelvényeken ki van írva,h 6ezer a bírság.Be kéne menni az akácfa u-ba(asszem ott szokták helyben fizetni) és megérdeklődni,hátha...amúgy tényleg jó lett volna,ha nem a saját neved mondod,bár amikor engem megbüntettek három debellaróza állt elém,uh kénytelen voltam odaadni a személyit:(
2011. ápr. 22. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!