Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Meddig utazhat a gyerek...

Meddig utazhat a gyerek regisztrációs jeggyel ingyenesen?

Figyelt kérdés
A gyermekem nemrég múlt 6 éves.Regisztrációs jeggyel utazunk volán buszon a mai napig,illetve belvárosi tömegközlekedésen sem vásárolok számára jegyet.Eddig még senki nem állitott meg,hogy hány éves a gyerek (de ha kérdeznék is tudná mit kell mondani ;) )stb.A kérdésem az,hogy az általános iskola megkezdésétől kell kérni jegyet neki,tehát szeptemberig még utazhat igy ,mivel még nem diák igy diákigazolványa sincs?
2011. júl. 16. 06:18
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Hát ez jó, mi is épp így csináltuk a fiammal. :) Mi még egy évig úgy utaztunk tömegközlekedésen, hogy nem vettünk jegyet neki. Amúgy 6 éves kortól kell a menetjegy, független attól, hogy iskolás vagy sem.
2011. júl. 16. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
30%

A 6. életév betöltésétől kell jegyet venni. Az óvoda ad ki intézménylátogatási igazolást, az alapján csinálnak neki bérletet, de sok helyen van kifejezetten gyerek jegy is utazáshoz.


OFF


Az szép, hogy hazudni és csalni tanítod a gyereked... Ezek után mit várhatsz majd el tőle????

2011. júl. 16. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%

A mai magyar valóságban, ha gyerekként nem tanulsz meg hazudni és cselesnek lenni, akkor felnőttkorban semmi esélyed.

Bírom, hogy mennyi szent fazék van itt, akiknek a lelke biztos patyolat tiszta és sosem hazudnának.

2011. júl. 16. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Nem vagyok szentfazék, de a gyerekemet nem hazudni, csalni és lopni tanítom -és ebben a kérdésben, valamint a másik válaszadó hozzászólásában épp mindhárom benne van.

Hogyan várhatom el a gyerekemtől a bizalmat, az őszinteséget, ha arra tanítom, hogy lopjon, csaljon, hazudjon????

2011. júl. 16. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Én nem tanitom lopni csalni hazudni a gyermekemet!!!!Az vesse rám az első követ,aki nem volt még hasonló szituációban.Iskoláskorában természetesen megveszem neki is majd a bérletet,ugyanúgy,ahogy magunknak is megveszem Bp-en (ami elég drága)Te amint betöltötte a gyermeked a 6 évet,becsülettel vettél neki jegyet,bérletet? A volánbuszon sofőrként dolgozik a rokonom,ő is mondta,hogy manapság nagyon ritka,hogy valaki becsülettel megveszi .A gyerekem nem néz ki annyinak amennyi,elég kis növésű,miért ne élnék ezzel a lehetőséggel kicsit?Miért az jobb,hogy az autókban jogtalanul kirakják a mozgássérült igazolványt stb?!egyébként a gyereknek annyit mondtam,ha kérdezik,mondja,hogy ő még óvodás... (ez nem hazugság :P !!! )
2011. júl. 16. 07:49
 6/10 anonim ***** válasza:
18%

Képzeld, megvettem neki. Ismerős sofőr meg is kérdezte, hogy minek, hiszen kicsi még, senki nem vonná kétségbe, hogy neki nem kell jegy. Mondtam, hogy az én gyerekem már elmúlt 6 éves és kell neki. Én nem szeretném, ha valaha is megbüntetnének és a gyerekem azt hallgatná végig, hogy az anyja csalt. Szép példa lenne neki.

Azzal, amit te, meg a hozzád hasonlók csinálnak, szerintem épp lopni csalni tanítjátok a gyerekeket. Nagyobb korában is majd bliccel, elvesz ezt azt, mert nem tanulta meg, hogy ez nem helyes. Menj gyalog, ha nincs pénzed jegyre, vagy fizesd ki a jegyet.

Az meg, hogy mások mit csinálnak, engem sosem érdekelt. Azért, mert más lop, csal, hazudik, embert öl, állatot kínoz, stb, stb, én még nem fogok, pláne nem védeném magam azzal, hogy "mert más is..."

Hogy várhatunk el tisztességes viselkedést, ha magunk sem vagyunk képesek rá?

2011. júl. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Én csak feletettem egy kérdést,nem szemrehányást kértem . Az meg,hogy a gyerekem (amikor pl a rokonom van a volánbuszon sofőrként)ingyen utazik,regisztrációs jeggyel,magánügy!!!Mindenki másképp csinálja :P!!! Annyit még,hogy a gyerekem becsülettel van nevelve,nem csalót bűnözőt nevelünk!!!! (Nem is ettől válik azzá!)
2011. júl. 16. 09:26
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Nem csalót bűnözőt nevelünk, jah, de azért a bizonság kedvéért megtanítjuk már gyerekkorában lopni, csalni, hogy biztosan jól menjen neki.

Aztán felnő, és ő ugyanúgy sírni fog, hogy milyen kiba.szott drága a jegy... De az már nem fog eszébe jutni, hogy az anyja már gyerekkorától arra nevelte, hogy nem kell jegyet venni, mert úgyis "ingyen van"...


És ne felejtsd el, hogy a te gyerekedből van még pár százezer aki ugyanezt tanulja.

Szép jövő vár ránk, én már "nagyon" várom...

2011. júl. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Így van, utolsó, teljesen igazad van.

Kérdező, téged meg nem értelek, minek tetted fel a kérdést, ha a válasz nem érdekel?

Mert a válasz az, hogy 6. életévét betöltött gyerek nem jogosult a regisztrációs jegyre-hogy te csalni tanítod, az más kérdés.

2011. júl. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Az iskolai tanulmányai megkezdésétől kell jegy. Ha 8 éves koráig ovis, akkor is csak ha iskolás lesz. Díjmenetesen utazhat: "Felnőtt kíséretében utazó gyermek iskolai tanulmányai megkezdéséig."


[link]

2014. máj. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!