Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A vanotokon (máv) mi a külömbs...

A vanotokon (máv) mi a külömbség az első osztály és a 2. kocsiosztály között?

Figyelt kérdés

mert amikor utaztam vonaton akkor is csak a második osztályon.. de milyen lehet az első? miben tér el? mi van ott pluszba? adnak enni vagy mi? :D vagy kényelmesebb?

előre is köszi a válaszokat.. sürgős lenne mert hamarosan utaznék hosszu távon.. és első osztályon akarok menni :D


2011. júl. 17. 15:33
 1/9 anonim válasza:
95%

Szia!

Kényelmesebbek és tágasabbak az ülések, ennyi:)

Pl. még a másodosztályúaknál a fülkés kocsiban 8 hely van, addig az első osztályúnál 6. Több különbséget nem vettem észre az első osztályúhoz képest:) Jah illetve annyit, hogy némelyik első osztályú kocsiban van ilyen fehér fejvédő a fejednél:)

2011. júl. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%

Az utazóközönség is eltér.

Pl. olyan helyen ahol a madár sem jár tök üres a másodosztály is, de a cigánylakta falvakban este a másodosztályú kocsikban "érdekes emberek" fordulnak elő.

Fesztiválok környékén is ha nem akarsz ezer izzadó részeg emberrel összenyomva utazni, akkor utazz első osztályon.

2011. júl. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ahhaa.. értem.. köszi :D ja de az elfelejtettem irni hogy IC-re kérdeztem hogy ott mi a külömbség.. mert azsem mindegy hogy sima vonat vagy IC.. de akkor az IC-n is ugyon ezek a különbségek?
2011. júl. 17. 15:55
 4/9 anonim ***** válasza:
92%
IC-n több a hely az 1. o-n illetve ott előfordulnak 2személyes helyek is.
2011. júl. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%
IC-n nagyobb hely van, nagyobb lábtér, nagyobbak az ülések is. 80 helyett csak 66 hely van, a fennmaradó teret osztották szét úgy hogy nagyobb férőhely legyen :)
2011. júl. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
88%

Akár IC, akár gyorsvonat, az 1. osztályon mindig max. 3 (1+2) ülés van egymás mellett, míg a másodosztályon alapból 4 (2+2). Az első osztályon az ülések szinte mindig textilborításúak.


Lábtér: Hagyományos fülkés kocsinál nagyobb, mert csak 9 fülke van 10 helyén. Klasszikus IC kocsinál, nem nagyobb, mert ott 10 ülésbox van, akárcsak 2. osztályon. (ülés kevesebb van, és saját karfád van, nem osztozol vele a melletted ülővel). Viszont egyes nemzetközi kocsikon, pl. amik Szombathelyre mennek IC-kben, ott az 1. osztályon tényleg óriási lábtér van, de a 2. osztályon sem kevés. Viszont "cserébe" az asztal kicsike, és nem a megszokott IC asztal.

2011. júl. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Persze a volt 1. osztályú termes és volt IC-s fülkés kocsik esetén másodosztályon lehet élvezni az 1. osztály kényelmét, bár a fülkés kocsik eléggé szakadtak.
2011. júl. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
84%

Itt tudsz képeket nézegetni 1. és 2. osztályú kocsik belsejéről: www.vonatosszeallitas.hu/kocsik.html (rá kell kattintani a kocsi képére).

Az előttem válaszolókhoz még annyit hozzátennék, hogy a vonatnem is számít. Például egy személyvonat 1. osztálynál jobb az IC 2. osztály. Ehez itt egy táblázat: [link]

2011. júl. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Balog Tamás BT válasza:
én a Békés megyei "kis piros"-al utaztam az full 3. osztályú, a gyorsvonatokon és IC-n nem sok különbség van, csak hogy az egyik kabinos, másik nem, a gyorsvonaton meg első és másodosztály között annyi a különbség, 1ikbe sokan vannak, első oszályon meg senki
2016. febr. 28. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!