Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Van valami kiskapu? (bővebben...

Van valami kiskapu? (bővebben lent)?

Figyelt kérdés
Édesapám a MÁV-nál dolgozik, én pedig még diák vagyok, ezért jár nekem az a kedvezmény, hogy Magyarországon belül ingyen utazhatok vonaton. Azaz hogy már nem sokáig, mert október 31-én életbe lép az a törvény, hogy csak akkor jár ez a kedvezmény, ha édesapámmal egy háztartásban élek. De nem így van. Nem lenne ennek valami módja hogy mégis járjon a kedvezmény?
2011. aug. 13. 20:03
 1/7 anonim ***** válasza:

jelentkezz be az Ő lakcímére, állandó lakosnak.

(állandó lakcímed az övé legyen, ideiglenes lakcím lehet mellette a jelenlegi!)

2011. aug. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
de az a probléma, hogy gyerektartást fizet, és ha ugyan az lenne a lakcímünk, akkor ugye nem kellene hogy fizessen
2011. aug. 13. 20:15
 3/7 anonim ***** válasza:

hát így...,

mondj le a további 100%-os kedvezményről, de utána igénybe veheted a diákot (50%)

2011. aug. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
esetleg ha ideiglenes lakcímigazoló?szerintem így nincsen kiskapu én is azt ajánlottam volna hogy jelentkezz be hozzá(állandó lakcím)
2011. aug. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Talán legyél becsületes? Most akkor se a gyerektartásról, se az ingyen utazásról sem akarsz lemondani? (Mi lenne ha apukádhoz jelentkeznél be, de ő azért becsületből fizetné a gyerektartást kézből?)
2011. aug. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A GYT-nek semmi köze ahhoz, hogy te hol laksz.


Ha teszem azt a szüleid elválnak de nem tudnak szétköltözni (mert nincs hová...) akkor simán egy házba laknak (akár elválasztva) de a kötelezett szülő továbbra is fizeti a gyt-t a másik szülőnek.

2011. aug. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
értem...hát, nem tudom, mit csináljak...
2011. aug. 15. 18:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!