Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Normális dolog, hogy vidékről...

Normális dolog, hogy vidékről Budapestre olcsóbb autóval, mint tömegközlekedve?

Figyelt kérdés

Szerintetek ez így elfogadható? Próbálnák a tömegközlekedésre rászoktatni az embert, de még mindig ilyen rohadt drága.

Az én példám az, hogy 50%-os jeggyel ugyanannyiba kerül a holnapi utam, mint autóval. Teli áras jeggyel ki sem merem számolni...


2011. aug. 23. 19:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nah igen, sokan hozzák mondjuk fel, hogy az autót meg is kell venni, meg akkor szervizelése, szürők, olajcsere, kopó alkatrészek, stb, így azért már olcsóbb a tömegközlekedés, meg aztán nem mindegy, hogy milyen autóval. Nekem pl. Nyíregyházára vonattal 5 ezer lenne, autóval belekerülne 10-be is csak a benzin. Ehhez még az autópálya matricát is hozzá kell venni. De amúgy értem a kérdésed és hát sajnos azért merik ennyire drágítani a tömegközlekedést, mivel az autós felsorolásaim miatt még mindig sokkal olcsóbb. Ez egy ilyen ország sajnos.
2011. aug. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
És hát el kell dönteni mi éri meg jobban. Én speciel gyűlölök tömegközlekedni, ezért mindenhova autóval járok, nekem megéri a kényelem és a gyorsaság miatt többet fizetni
2011. aug. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Értem az okfejtést, de én úgy számolom, hogy akinek így is, úgy is van autója, mert másra is kell. Most csak egy példa: Pityu aki nem tanuló, tehát teljes áron utazik, Budapestre szeretne menni egy hétköznap reggel a belvárosba. Pityu vidéki, Szentkirályon lakik. Oda-vissza: 200Km

Költségek autóval: egy kisfogyasztású dízele van, ami 5 litert eszik. 10x360=3600Ft ezen kívül az autó kopására számoljunk rá 1000Ft-ot, (5Ft/km), a parkolásra teszem azt 1000Ft, egy őrzött mélygarázsban órákat ácsoroghat ennyiért. Ez így összesen: 5600Ft

Költségek tömegközlekedve: Szentkirály-Kecskemét 20Km busszal: 365Ftx2 Kecskemét-Budapest vonattal 2. osztály fapadoson: 2160x2. Leszáll a nyugatin, majd villamossal jut el a célpontjához, és vissza, ami 2 BKV jegy, azaz 2x320Ft. 5690FT-ba került az útja, és egy koszos retkes másodosztályú vagonban utazott.

Árban ugyanott tartunk úgy, hogy parkolásra 1000Ft-ot számoltam, és másodosztályú vonatjeggyel! Ha olyan helyre megy, ahol ingyen parkolhat, még ezzel az ezressel is olcsóbb, a vonat pedig drágább több mint egy ezressel, ha IC-vel utazna, első osztályt nem is merek említeni.

Nem beszéltem az utazás időtartamáról, ami autóval kb másfél óra, tömegközlekedve meg kb 3, ami akárhonnan is számolva duplája.

2011. aug. 23. 20:34
 4/4 anonim ***** válasza:
Sajnos ez van, tőlünk nyugatabbra meg méginkább! Ezért pl. Ausztriában, a gyerekek, ha szülőkkel együtt mennek, akkor ingyen utazhatnak, a szülők meg féláron, ha vesznek egy 20 Eurós (egy évig érvényes) kártyát.
2011. aug. 23. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!