Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogyan jutok el a lehető...

Hogyan jutok el a lehető legrövidebb időn belül az ELTE ÁJK-ról (Budapest, Kecskeméti utca 10-12. ) a PPKE JÁK (Budapest, Szentkirályi utca 28-30. ) épületébe?

Figyelt kérdés
Az a nagy helyzet, hogy az ELTE-n lesz egy órám, annak óra harminckor vége van, és egészre a Pázmány Jog- és Államtudományi Karán kellene lennem a Szentkirályi utcában, mert ott is lesz egy órám (ami egészkor kezdődik). Azt hiszem, gyalog kicsit messze van, ezért mindenképpen valamilyen tömegközlekedési eszközt vennék igénybe. Melyiket tudjátok ajánlani? A lehető leggyorsabban a Pázmányra kellene jutnom, mert azért már háromnegyedkor-ötvenkor illene ott lennem. Kérem, hogy aki ismeri a környéket, hogy melyik a legpraktikusabb tömegközlekedési lehetőség ebből a szempontból, az ossza meg velem az infóit! Előre is hálás köszönetem!
2011. szept. 7. 16:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez valami vicc? Kb. 5 percre van gyalog egymástól a két intézmény, nem több mint fél kilométer...

Ha busszal mész (9-109-es a Kálvintól a Baross utca felé), akkor a menetidő több, és a Szentkirályi utcai megállótól kb. pont olyan messze van a PPKE JÁK mint a Kecskeméti utcától.

Szóval az a fél kilométer (pontosan KETTŐ UTCA) nem fog megártani...

2011. szept. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem vicc, mivel nem voltam még a Pázmányon, és nem ismerem a környéket. Azt tudom, hogy a Szentkirályi utca közel van a Kálvinhoz, de hogy annak is melyik részén van éppen a JÁK, halvány fogalmam nem volt. Na, akkor ezek szerint nem lesz gond az idővel. Köszöntem a választ!
2011. szept. 7. 16:44
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Kecskeméti utcán kijössz a körútra, lemész az aluljárón és a Múzeum utca irányában jössz ki. Elmész a Múzeum utcán a Szentkirályi útig (második keresztutca), majd balra fordulsz, és egy pár háztömb, és ott is van :)

Tényleg meglepett a kérdés, de ha nem vagy ismerős, megértem :) Nem igazán fogsz eltévedni, már negyvenre ott leszel a PPKE-n :)

2011. szept. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
67%
ha térképen megnézed, akkor rájössz, hogy tényleg közel van a kettő egymáshoz, szerintem is felesleges tömegközlekedéssel menned, mivel az lenne több idő, mint gyalog
2011. szept. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!