Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Most ha a szmogriadó alatt...

Most ha a szmogriadó alatt valaki bkv-n utazik és felmutatja a jogsit/személyit/valami iratot ami bizonyitja hogy autó helyett bkvn utazik akkor lehet belőle baja? (Megbüntetés vagy hasonló miatt kérdem)

Figyelt kérdés

Anyum kocsija piros matricás,s kellett mennie valahova.Villamossal kellett mennie.Erre a 37es villamosról leszállitották hogy ez nem megy el addig amig ő szeretne menni.Igy átszállt a másik villamosra.(28asra)S utána még be ment a munkahelyére.Igy 3jegyet kellett(nem tudom hogy valójában elhasznált-e,ahogy őt ismerem elhasznált) elhasználnia. Szerintetek van ilyen kedvezmény vagy lehetőség hogy ha szmogriadó van akkor az autósoknak ne kelljen vennie jegyet?

Még régebben volt erről szó,de akkor nem érintett minket mert még kék matricás volt a kocsi,most piros...

Köszönöm előre is a válaszokat!


2011. nov. 17. 14:11
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:

Nincs...

Pécsett gondolkodnak rajta hogy a szmogriadó alat ingyen legyen de ott sem határoztak még róla.

2011. nov. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 darujev ***** válasza:
Jelenleg ugyanúgy fizetni kell, mint máskor is.
2011. nov. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
30%
Ha autóval megy valaki, benzint használ. Ha tömegközlekedik, akkor annak a díját kell fizetnie. Ennyi.
2011. nov. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim válasza:
hívd fel a BKV -t azok megmondják
2011. nov. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:
Csak gondoltam hátha ti jobban hallottatok valami ilyesmit erről..
2011. nov. 17. 15:46
 6/35 anonim ***** válasza:
77%
14:34: De attól ő a benzint megvette, és nem azért hasznlja a tömegközlekedést, mert az neki milyen jó, hanem mert muszáj, mert - bár van autója - valahogy méééégsem mehet azzal...
2011. nov. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) Pontosan! Nem a saját jókedvéből ment a 37es villamossal a brazilok közt..
2011. nov. 17. 18:03
 8/35 anonim ***** válasza:
30%

És? Senki nem kötelezte hogy piros/fekete plakettes autót üzemeltessen. Persze még kárpótolják is őket hogy jajj istenem ma nem lehetett háztól-házig autókázni...

1-2 nap ki lehet bírni azt a 3 vonaljegyet...

2011. nov. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
56%

"1-2 nap ki lehet bírni azt a 3 vonaljegyet."

(1 jegy 320FT) nekem munkába kell csak oda 3 db az 960ft vissza megint 3 db 960FT = 1920ft nézzük 2 napig BKVzok csak a munkába nem mentem sehova!!!! 3840ft

3840ért kapok 9 liter benzint és elmegyek vele durván 120km . Munkahelyem kb 15 km és kocsival 15 perc BKV legalább 1 óra és össze is fagytam *urvajó

2011. nov. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
44%

Lehet venni az előírásoknak megfelelő autót.

Tetszik-nem tetszik- ez a törvény pillanatnyilag. Lehet írni az ombutsmanusnak , hogy hátrányos megkülönböztetés éri így azokat, akiknek nem megfelelő az autójuk.

ha rosszabbodik a szmog helyzet, akár minden személyautót letilthatnak. Akkor az összes autósnak járna ingyen BKV?

2011. nov. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!