Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Emberek vajon ez igy van?

Emberek vajon ez igy van?

Figyelt kérdés
Már nagyon unom a sok vén nyugdíjas(tramplit) a buszon. Mert ahol felszállok már tele van velük a reggeli 6:45-ös. Na most az még oké hogy hazafelé jönnek a délutáni buszokkal ezt aláírom,De mi a fenét tudnak csinálni már 7:10-kor a városba? csak a piac van nyitva semmi más. Most nem érnéne rá későbbi busszal bemenni? Hazafelé is ő nekik teli van a szatyruk hagy üljenek már le,közben meg 3 szem paradicsomot vettem egész nap . Véleményeteket várom.

2012. jan. 1. 20:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
teljesen jól látod és le is írtad a lényeget, szóval nem is értem akkor mi a kérdésed. Igen rohannak, hogy a legfrissebb paradicsomot vehessék meg mert amit 9órakor vesznek az már nem olyan jó
2012. jan. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ők meg nyilván unják a sok diákot a buszon.....
2012. jan. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Kajak az a legnagyobb bajotok, hogy az öregek is használják a tömegközlekedést reggel? Ők is ugyan olyan utasok, ennyi erővel akkor hely híján le kellene szállítani azokat akik vendégségbe mennek, mert nehogy már reggel ne legyen busz.

Nem az öregek hibája az, hogy nincs hely, hanem a voláné. Szétesnek az olyan buszok, amiket még a második világháborúban is szégyelltek volna, nem hogy most. Több járat kellene, ennyi az egész.

2012. jan. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Sajnos két út áll az ember előtt. Vagy meghal fiatalon, vagy vén trampli lesz. Alighanem orvoshoz mennek reggel vagy vásárolni. A 7 óra vásárláshoz nem is olyan nagyon korai. Orvoshoz sem. Ha nem akar az ember délutánig a váróban ülni, akkor korán kell odamenni. Persze, van aki mehetne nap közben is, vagy más napokon, amikor kevesebben szoktak lenne, de ez nem korfüggő.
2012. jan. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
iskolás koromban olyan busszal mentem reggelente ami pont a piachoz ment és minden de minden reggel hallgathattuk, hogy ezek a mai fiatalok... a nagy iskolatáskájukkal... minden reggel olyan tömegnyomor volt, hogy szörnyű, mert ezek nem bírtak volna 1 órával később indulni, és akkor még nekik állt feljebb....
2012. jan. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Szóval már iskolásan is beléjük kötöttél? Ha az a busz ment a piacra, akkor mivel menjenek? Milyen sűrűn járt busz az iskolások előtt után? Az alkalmas lett volna nekik? Milyen messze volt az iskola?

Igen, ma a harmadik évezred elején járunk, de még húsz-harminc éve is sok diák naponta 7-8 km-t tett meg gyalog a szülői ház és az iskola között. Ma – itt Pesten, ahol élek – sok gyereket látok, akik 1 megállót mennek busszal úgy, hogy a megállóköz kb. 200 méter. A busz útvonalára érve mennek az iskolához viszonyítva ellentétes irányban a megállóhoz kb. 50 métert, a megállótól az iskola felé 50-60 métert. Szóval több mint a felét gyalog. És azért a 100 méterért préselik fel magukat a tömött buszra, röhögcsélni, tolakodnak, hangosan hallgatnak zenét stb.

2012. jan. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Na kedves utolsó!


Konkrétan Vizslási vagyok és a város amit említettem az Salgótarján. A busz amivel reggelente járok iskolába az 6:55-re van a hozzám közeli buszmegállóba, 10 km-es a bérletem szóval ezzel a távolságot megválaszoltam és a válaszodra a kérdés: megy még nekik 7:45-kor, fél9-kor utána 11 majd pedig fél1. Ez egy 60-70-80 éves éves embernek ne mond hogy nem elég választék mert ők szinte"időmilliomosok" mert nincsenek se munkahelyi se iskolaidőhöz kötve. Na meg a másik,igen lehet hogy Volán hibája is hogy ennyien vannak egy buszon, de az eddig egyike jutott eszébe hogy ha elmenne a 7:45-öl ami beér 8:20-ra vagy a fél9-es ami 9-re van bent hogy akkor is csak a 10 órásival tudnak visszajönni.(Mellesleg a piac a buszmegállótól kb 300 méter szóval akármilyen lassan mennek is és általában nem a sok vásárlásra hajtanak hanem 3 szem paradicsom vagy 3-4 tojás,esetleg 2 szem paprika amihez olcsón hozzátudnak jutni és még ezzel a bevásárlással is végeznek fél óra alatt) Az iskolám pedig a (salgótarjáni) Autóbusz-állomástól 1,5 km-re van.

2012. jan. 1. 20:58
 8/14 anonim ***** válasza:
Ezt én sem értem, de már eldöntöttem, hogy öregkoromban ha buszozni fogok, akkor csak csúcsidőn kívül.
2012. jan. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

ma 20:40

na hamár így rákérdeztél kisfiú koromban nem kötözködtem, csak amikor nagy gyökér lettem. Az volt a baj, hogy a busz pont a piac bejáratánál tette ki a nyugerreket (debrecen 11-es busz) szóval mondhatni élet-halál harc ment a friss savanyú káposztáért. mikor nagy iskolás gyökér lettem télen- nyáron inkább lesétáltam azt a 30percet az is része volt az edzésemnek

2012. jan. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Sajnos az a helyzet hogy a nyugdijasnak ez a szorakozas mert masra nincs penze. Ha megnezitek az osszes a korhazakban ul azzal hogy szalka ment a kezebe meg hasonlo. Igen van kozte beteg Ember is de a tobbsege akar a haziorvos alltal is kezelheto lenne. Ez egy a masik a piac mizeria ami ismetelten egy berogzult szorakozas szamukra mert megszoktak hogy 50 even keresztul reggel 5 orakkor kelnek es ha mar fent vannak akkor mit csinaljanak. Vagyis jogos mindket felvetes de megoldast a rendszer merevsege miatt nem lehet talalni,(Lasd a muszakok beosztasa 6-2 2-10 10-6) mert eleg lenne ha a dolgozok 9-re jarnanak es 5 ig ott lennenek es nem lenne kalamajka reggelente. Es uigyanezt megszokva mar a nyugdijas is hasonlo eletritmusban elne le oreg napjait, es talan nem lenne annyira beteges sem mert ugye telen a leghidegebb idoben felkelni es buszra szalni nem a legegesegesebb. De ,int tudjuk egyszer ketszer meg be kell fagynia a Dunanak fenekig mire valakinek ez eljut a tudataig.
2012. jan. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!