Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Buszok sebváltójának tetején...

Buszok sebváltójának tetején piros gomb miért volt?

Figyelt kérdés

Régebbi Ikarus buszokon, szerintem már nincsenek is forgalomban, láttam a helyközi buszok sebváltójának tetején egy piros gombot. Volt ennek valami funkciója?


Gondolom nem önmegsemmisítő volt :)


2012. febr. 16. 11:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
Turbó gomb, mint a régi szoci pc-ken :D
2012. febr. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

De szép emlékeket juttatott eszembe az első válaszoló:)


Amúgy nem tudom.

2012. febr. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Típust nem írtál, de az automata váltós típusokon a biztosítógomb lehetett, manuálison meg talán a rögzítőfék, de passzolom, buszokban nem vagyok otthon.
2012. febr. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 mantis religiosa ***** válasza:
Kényelmi szempontból, néhány sofőr vette a fáradtságot, és ide kötötte be a kipufogó féket,(bubu), ami alapesetben a kormányoszlop mögött, a fülke padlóján volt elhelyezve. Így nyugodtan tudták pihentetni a lábukat, akkor is ha ezt használták.
2012. febr. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

mr.flash:

Ne gondolj új buszra, ez kb olyan 25-30 éves Ikarus buszokon volt.

Rögzítőfék szerintem azért nem lehetett, mert amikor váltott, a tenyerét rácsapta a váltó tetejére, és belökte sebességbe. Igaz rántott is egyet a busz, lehet a kuplungkezelése nem volt a toppon :)

2012. febr. 16. 12:26
 6/13 anonim ***** válasza:
Az tuti a bubu volt :)
2012. febr. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 mantis religiosa ***** válasza:
45%
Esetleg Maci Laci! :-)
2012. febr. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Erre én is emlékszem! Azok a régi szép idők! Jó kis helyközi IKARUS! Sztem az egyfajta elektromágneses kuplungféle lehetett (mint az MAN Comfort Shift)
2012. febr. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A régi Ikarusok ZF váltójában nem volt ilyen hókuszpókusz:)
2012. febr. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Én olyat hallottam régebben, hogy egyes váltóknál úgy volt megoldva a fokozatok elrendezése, hogy nem volt hátramenet, hanem egyesben meg kellett pluszban nyomni azt a gombot, hogy hátramenet legyen belőle. De igazából nem tudom, hogy ez igaz-e.
2012. aug. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!