Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mért fáj ennek a hülye Spaller...

Mért fáj ennek a hülye Spaller Endrének hogy ugymond 100 utasbol 85 kedvezménnyel utazik?

Figyelt kérdés

Aki vonattal jár nem gazdag,ha az lenne akkor kocsival járna mindenki legalábbis szerintem!


Mi nekünk sincs kocsi és anyum és apum is a mávnál dolgozott össz 60+ évet!! és erre alapoztunk (arcképes ingyen utazás) a továbbtanulásomnál is!


Mért fáj egyeseknek hogy ingyen esetleg nagyobb kedvezménnyel utaznak az emberek? föleg ennek a Spaller-nek!! (tele a zsebe havi 1 millával mit keseriti meg a szgények életétt!!)



2012. márc. 25. 18:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
34%

Azért mert nincs ingyenebéd, valaki kifizeti a te ingyenutazásodat is.

Például én, akinek már semmilyen kedvezmény nem jár. Vagy az adófizetők.

2012. márc. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

"Mért fáj egyeseknek hogy ingyen esetleg nagyobb kedvezménnyel utaznak az emberek?"


Azért mert a te ingyen utazgatásodat, a nyugdíjasok ingyen utazgatását, a 90%-ot az 50%-ot meg minden mást az adófizetők fizetik meg.

Emellett a teljesárú jegy ára olyan mocskosul drága (köszönhetően részben a kedvezményeknek) hogy az emberek nem tudják megfizetni.

Viszont ha a kedvezmények végre megszánnének, vagy jelentősen korlátozva lennének, a teljesárú jegy ára 60-70%-ára csökkenthető lenne MINDENKI számára. Így esetleg véletlenül az ingyen utazó nyugdíjasokon és a vasutas pereputtyon kívül más is vonatra szállna.


Abszurd az is, hogy azért mert vlakid mávos VOLT te ingyenm utazgatsz.

Képzeld, nekem apám fuvarozott, anyám pedig gondnok volt, mégsem kapok se ingyen teherfuvart se ingyen lakást... És a fizetésük sem volt több mint a vasutasoké.

2012. márc. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Én aki szintén továbbtanulok és a MÁV-ra alapozom majd az utazásaimat nem kapok semmilyen MÁV-os kedvezményt, ez baj?
2012. márc. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
56%

NEM a kedvezmények miatt áll rosszul a MÁV! Ezt csak elhitetik az emberekkel.Hanem a 4-5 felé szétszedett, KFT-kké alakított MÁV-é,félmilliós fizetésű vezérigazgatók,és a sleppjük miatt.

Össze kellene újra vonni a MÁV-ot,elbocsátani a sok léhűtő vezetőt. Ezen többet nyernének,mint a kedvezmények megvonásával.

A vasutasok megdolgoztak a kedvezményért. De a határon túliak a 90 %-os kedvezményért NEM:

2012. márc. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
jo oké! de anyum és apum is nyugdijas! és 60 fölött járnak életkorban! és nem élünk valami nagy gazdagságban söt.... inkább szegénységnek mondanám! nem sok az a havi 60 + 100ezer ft nyugdij! én meg szeretnék majd később egyetemre is menni hogy majd később vihessem vallamire az épitőiparban!
2012. márc. 25. 18:49
 6/18 A kérdező kommentje:
#4-el tökéletesen egyetértek! Köszönöm válaszod!
2012. márc. 25. 18:51
 7/18 anonim ***** válasza:
43%

"Hanem a 4-5 felé szétszedett, KFT-kké alakított MÁV-é,félmilliós fizetésű vezérigazgatók,és a sleppjük miatt. "


Igen ezt szintén elhitették az emberekkel. Ott van a baj, hogy sok cég van.

Itt is van a baj. Meg ott is hogy 100-ból 85 ember ingyen/kedvezménynel utazik. Az egészséges a fordított arány lenne: 85% teljesáron.


" vasutasok megdolgoztak a kedvezményért"


A vasutasok igen. Tőlük nem sajnálja senki.

Ellenben a vasutas pereputty nem dolgozott meg semmiért...

2012. márc. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
47%

Azt mondod:


"nem sok az a havi 60 + 100ezer ft nyugdij! én meg szeretnék majd később egyetemre is menni hogy majd később vihessem vallamire az épitőiparban"


És ehhez miért kell szabadjegy?


Képzeld én egyedül élek édesanyámmal, ő bruttó 100 ezret keres. Ez nettó 65 körül van.

Mégis egyetemre járok, és MEGVESZEM minden hónapban a 9650 forintos VONATBÉRLETET!


Amikor szabadidő van és lehetőség rá akkor spurizok diákmunkázni.


Nem kell szabadjegy az egyetemhez. Nálatok a nettó ahogy elnézem majd 2,5x több mint nálunk...

2012. márc. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
oké! de nem fiatalok és hát most még 3év van a középiskolábol hátra + még a 4 vagy 5 évnyi egyetem! és ez össz kb 8 év és 60 fölött járnak életkorban szoval azaz u.mond állando 160k havi nem biztos hogy 8 év mulva is meglesz! én is szoktam amugy nyáron dolgozni!
2012. márc. 25. 19:03
 10/18 anonim ***** válasza:

Az itt a baj, hogy a gazdagok még jobban meg akarják adóztati a már ígyis csóró népet. Aki nettó 100 felet keres, az már szerencsésnek mondhatja magát, de még ő is alig jön ki belőle.

Beszippant minket a Balkán... A sasorrúak pedig nyerészkednek.

2012. márc. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!