Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Vasútbarátok, megszállottak...

Vasútbarátok, megszállottak figyelem! Nosztalgiázzunk, fantáziáljunk! Láttok-e, látnátok-e fantáziát a Burma vasút (Nagy Burma) újra megnyitásában, személyszállító vonalként történő hasznosításában?

Figyelt kérdés

Különös tekintettel a csatlakozási lehetőségre, Vecsés felé. Nemrégen arra sétáltunk a gyermekeimmel. Mind a 10 kilométert bejártuk Szemerétől Soroksárig. Az elképzelt vonatablakból kitekintve az Üllői út utáni rész – Kőrös utca-Fiume utca – a szélességével, a kertes házakkal kifejezetten elegáns, az imrei rész is barátságos – Kettős-Kőrös utca, Hunyadi János utca -, az erdőn átvezető részek pedig romantikusak (vasútvonal számára). Tőlem függetlenül a gyerekeim is azon a véleményen voltak.

(A fantázia szabad szárnyalása érdekében tekintsünk el attól, hogy még a megmaradt talpfák felszedésére sem lenne pénz!)



#Vecsés #Szemeretelep #Soroksár #Nagy-Burma-vasút #Pestszentimre-felső
2012. jún. 18. 16:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
26%
Én semmiképpen, max csak egy bicikliutat a helyére...
2012. jún. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
42%

Összekötő vágányként lehet realitása de személyszállító vonalként kétlem...

Alapvető Kelenföld-Keleti és egyéb viszonylatokat sem közlekedtetnek...

2012. jún. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
81%

szerintem újra lehetne indítani :)

egyre többen utaznak vonattal Budapesten belül, szerintem lenne forgalom. Kicsit sűrűbben kellenénekmegálló, S-Bahn jelleggel.

2012. jún. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 10 deka farhát ***** válasza:
100%
Én el tudnám képzelni. Itt igazából az lehet érdekes, hogy van-e rá tényleges igény? Mert aki Vecsés felől jön és Soroksárra szeretne menni, az Kőbánya-Kispesten (két megállóval odébb) át tud szállni a Kunszentmiklós felé menő vonatra. Illetve a nyomvonal mentén feltárt településrészeknél van-e kellő utazási szándék bármely irányba (mert feltételezem, hogy egy-két megálló "jól jönne", például ott is, ahol keresztezi a lajosmizsei vonalat - oda szintben elkülönített keresztezés kellene, egymás alatt-felett a peronokkal, így nem zavarják egymás forgalmát a vonatok).
2012. jún. 20. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
65%
Vasútként szerintem nem, de villamosvonalként miért ne? Épp ma jártam be a lajosmizsei vonal keresztezési pontjáig(ott rámesteledett, de majd meglesz a másik fele is), sok helyen kertvárosi városrészen vagy annak szélén halad, villamosvonalként még lenne benne fantázia.
2012. nov. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
5%
Az a baj, hogy a vasútépítés (itt a pályaállapot miatt teljesen új pályára volna szükség!) alapvetően nagy utastömegek mozgatása esetén éri meg. Azonban a Soroksár-Pestszentimre-Pestszentlőrinc utasforgalmi irány még akkor sem ilyen, ha a teljes utasforgalmat becsatornázzuk e vonalra. Ezt ugyanis ma a 30 percenként közlekedő 166-os busz megfelelően kiszolgàlja. Nagy probléma, hogy pont a településrészek súlypontjaitól távol fut a vonal: Soroksár, Hősök terétől 5-8 perc séta, Pestszentimre központjától 20 perc séta vagy 3 megálló, a Lőrinc Center és a Szarvas csárda tér
2012. nov. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
5%

között is félúton van, Szemeretelep meg hangsúlytalan végállomás lenne egyelőre.


Max. az 50-es szárnyvonalaként juthatna szerephez, bár ilyen relatíve ritkán lakott területen nem tudom, megérné-e villamost építeni.

2012. nov. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem villamosvonalnak kellene kiépülnie a helyén, ami az 50-es villamosból ágazik ki és eljut egészen Soroksárig.
2015. ápr. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
"Szerintem villamosvonalnak kellene kiépülnie a helyén, ami az 50-es villamosból ágazik ki és eljut egészen Soroksárig." Felvetésnek nem rossz, bár szerintem csak elég lenne Pestszentimre központjáig kivinni Lőrinci úton keresztül, és úgy mehene be a Határ útra, ahol átszállhatnak a metróra. Szerintem lenne is rá igény.
2015. máj. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
47%
A gyorsbusz negyed óra alatt a metrónál van Pestszentimréről, nem hiszem, hogy sokan választanák helyette a minden fánál megálló, gyökkettővel vánszorgó 50-es villamost.
2015. máj. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!