Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Magyarországon csak Budapesten...

Magyarországon csak Budapesten vannak metróvonalak?

Figyelt kérdés

2012. nov. 2. 15:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
33%

Ha Pozsonyt Magyarországnak vesszük akkor még ott is.


[link]

2012. nov. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
54%

Pozsonyt Szlovákiának vesszük, mert jóideje Szlovákia része...


Kérdező: Magyarországon csak Budapesten van metró, máshol nem is igazán lenne indokolt.

2012. nov. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
64%

Igen, Magyarországon belül, csak Bp.-en van metró.

Igaz, készültek tervek arra is, hogy metró helyett, más alternatívák legyenek, de sosem tudták kikerülni, a föld alatti vasutat. Egy pár terv van ide is kitéve: [link] (tudom, van egy másik weboldal is, ami felsorolja a többi tervet is, de azt, valamiért nem akarja beadni nekem a google keresője).

2012. nov. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Elsőnek: Pozsonyban nem közlekedik metró. Belefogtak az építkezésbe, de nem készültek el vele.

Budapesten már jó ideje hat vonalnak kellene üzemelnie.


Nincs nagyon miért a föld alatt közlekedni más városokban.

2012. nov. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%

# 4:

A 6. metróvonallal egyetértek, csak kérdés, hogy hol lenne az? Arról nincs tényleges elképzelés, hogy pontosan hol járna.

A másik, a vasútvonalat is lehetne bővíteni, pl. Nyugati - Kelenföld összeköttetés a föld alatt (az AliGut néven ismert projektre kell gondolni) + a villamos vonalakat is érdemes bővíteni.

2012. nov. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
85%

A hat metróvonalról szóló terveknek most nem nézek utána, de nem az én véleményem, hanem létező tervek voltak.

Még azokból az időkből, amikor a kelet-nyugati vonal is hosszabb lett volna. A keleti végállomása talán Gödöllőn vagy Cinkotán lett volna? A nyugati meg valahol Dél-Budán.

A hatodik emlékeim szerint talán Újpest és Csepel között járt volna.

2012. nov. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
53%

6. metróvonalnak én sehol sem találtam hivatalos tervet.

Több éve, én rajzoltam egy lehetséges nyomvonalat hozzá, az 5-ös metró tükörképeként.

Igaz, nem olyan metró volna, mint a jelenlegi 3, hanem egy rendszerbe lenne integrált, mint a Londoni.

De mint írtam, ez nem hivatalos, mivel nem készültek róla tanulmányok, hogy alkalmas-e rá a terep, stb.

Az egyik 'probléma' az, hogy az 5-ös metróval is lenne közös szakasza (ezt meg, nehezen lehetne csinálni, ha a 2-es és a 3-as metróval is lenne közös szakasza).

2012. nov. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
63%
Tényleg nincs még egy olyan városunk ahol igazán értelme lenne metróhálózatnak.
2012. nov. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Igen. Máshol szinte nem lenne értelme.

Magyarországon nem sok olyan város van ami elég nagy és forgalmas ahhoz hogy értelme legyen legalább 1 vonalat ritkább járatokkal fenntartani.

Talán még Debrecenbe lenne értelme vagy a Budapest szomszédos városaiba de azt is úgy hogy közvetlen menjen BP-re.

Talán még Győrben lenne valami értelme, egyet üzemeltetni, de nem hiszem hogy megérné fenntartani.

2013. máj. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A pécsi villamos visszaállítási terveiben volt róla szó, hogy a belvárosban levinnék a föld alá, mivel lehetetlen volna ott elkülönített nyomvonalat biztosítani számára, amúgy meg nagyon zavarná a többi közlekedési eszközt. Persze ez a villamos prodzsekt mindig csak a választásokkor jön elő, utána rendre elfeledkeznek róla.
2013. nov. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!