Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A GySeves kocsik miért vannak...

A GySeves kocsik miért vannak rosszabb állapotban mint a MÁVosok?

Figyelt kérdés
Ugye ez csak részben magyar cég, többségben osztrák. Múltkor utaztam Győrből Sopronba ICvel zöld GySeves kocsiban és ledöbbentem, a kocsi koszos volt belül, a WCnél egyik el volt dugulva(a földön állt a szennyvíz), a másik lezárva a harmadikban meg nem volt víz öblítéshez és kézmosáshoz. Valamint egész úton a kocsi már kis sebességnél is vibrált, rázkódott alig vártam, hogy odaérjek. Nem gondoltam volna, hogy még visszasirom a MÁVos kocsikat, hát de.
2013. ápr. 9. 16:10
 1/8 anonim ***** válasza:
71%
Alapvetően a GySEV kocsijai sokkal jobb állapotban vannak, mint MÁV-Start vagonjai. Egy utazásból ne vonj le messzemenő következtetéseket szerintem.
2013. ápr. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 petizacc ***** válasza:
Így van! egy GySeves kocsi sokkal tisztább mint egy MÁV-os.
2013. ápr. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
NEM egy utazásból vontam le következtetést, azóta többször is utaztam velük hasonló tapasztalatokkal, csak az "első találkozás" döbbentett le nagyon.
2013. ápr. 9. 16:52
 4/8 anonim ***** válasza:
58%

Műszakilag sokkal rosszabb állapotban vannak a gyseves kocsik. Nem érzelmi alapon kell válaszolni egy kérdésre. Tudjuk, a gysevnél még a tehén is rózsaillatúat fingik, de a valóság ennél sokkal de sokkal rosszabb.


Amíg "külsős" voltam, én is mindenhol ezt hallottam, hogy "bezzeg" gyseviában minden szép és jó, ennek ellenére, amióta bekerültem a vasút körforgásába, bizony, pont az ellentétes tapasztalatokkal gazdagodom.


Keleti sorban sorozza ki a kocsijaikat műszaki hiba miatt, ugyanez viszont Sopronban igen ritkán esik meg. (Legutóbb is azért, mert elromlott egy WC... Ezért önmagában nem kellett volna kisorozniuk.)


A gysev IC kocsik rettenetesen szitálnak ahogy a kérdező is írta. Rengeteg elektromos hiba van velük, az UIC zárlatos, táv ajtózárni nem is lehet őket a MÁV kocsikból...

Ugyanígy minden értesítés nélkül 2.o. kocsit küldenek 1.o. helyett, az utas pedig keresi a helyét. Hiába. És még sok más...

2013. ápr. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%
Amúgy a gysev többségi magyar állami tulajdon.
2013. ápr. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A véleményemet (1.) utasként írtam. Beutaztam a GySEV hálózatát tavaly és kifejezetten magasabb színvonalú kocsiparkkal találkoztam, mint amit a magyar vasúton megszoktam az elmúlt bő két évtized során.
2013. ápr. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A GYSEV-nél a személyvonatok átlagban jobb minőségűek, mint a MÁV-Startnál (felújított Bpz, Ap, Bh kocsik), de az IC kocsik elég rosszak. Én Budapest és Győr között szoktam rendszeresen utazni, itt ugye lehet választani, hogy az IC-n a Startos vagy a GYSEV-es részbe kérem a helyjegyet. Többször utaztam itt is, ott is, végül a MÁV-os kocsikra szoktam rá, mert összességében sokkal jobbak.

Volt, hogy Sopronból utaztam Budapestre, és a GYSEV 2. osztállyal pótolta a hiba miatt kisorozott 1. osztályú kocsit. Kicsit bosszankodtam, hogy kényelmetlenebbül kell utaznom, de azt hittem magától értedődő, hogy visszafizetik a különbséget. Aztán a GYSEV-es kalauz tájékoztatott, hogy nem adnak vissza semmit, mert az ajtón van egy 1. osztály feliratú papírlap, ezért hivatalosan 1. osztálynak minősül... Aztán Győrtől Budapestig MÁV-os személyzet van, ők gond nélkül adtak igazolást a visszatérítéshez és udvariasan elnézést kértek (pedig nem is az ő hibájuk volt)...

2013. ápr. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A GYSEV, annó, amikor az IC-kocsikat készítette (régi vasúti kocsik felújításával, ahogyan a MáV is), sokkal spórolósabb megoldást választott a 16 IC kocsijából 12-nél.

Így mind utasszempontból, mind műszaki szempontból azok eléggé ócskák. Ezzel ellentétben az összes többi kocsitípusa vagy ugyanolyan színvonalú (Halbersadti) vagy színvonalasabb, a régisége ellenére (felújíott Schlirerenek) és 5047-esek, azaz osztrák Bz-k.

2013. ápr. 22. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!