Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha Pestről Téglásig veszek...

Ha Pestről Téglásig veszek jegyet normál személyvonatra, s átszállok közben Szolnokon, lehet gond? Többi lent.

Figyelt kérdés
tehát megveszem Téglásig a jegyet, Szolnokig ellenőrzik valahol, akkor ha ugyanavval a jeggyel Szolnokon átszállok egy másik (Téglásra menő) személyvonatra, nem kötekedhetnek az ellenőrök, hogy már kezelték?
2013. jún. 25. 21:25
 1/5 A kérdező kommentje:
közben látom, h Ceglédben kell átszállani, de ez végülis a kérdés szempontjából mindegy
2013. jún. 25. 21:26
 2/5 anonim válasza:
0%
Ha Szolnokon jársz, akk légyszíves menj már el a Motor utcába! [link]
2013. jún. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
66%

Egyrészt: az ellenőrök nem kötekednek, hanem a munkájukat végzik. Nem vagyok MÁV-bérenc, de nekem még soha nem volt semmi bajom ellenőrökkel. Elkérték a jegyem, megmutattam, megköszöntük egymásnak a türelmét és továbbment. Veled sem ok nélkül kötekednek, szerintem.


A kérdésre meg nem lehet válaszolni, mert nem sikerült érthetően megfogalmazni. Hova akarsz átszállni? Ha egyszer vettél adott állomásig jegyet, és mondjuk az csak átszállással érhető el, akkor nyilván nem fognak szólni semmit sem az ellenőrök, mert ők is tudják mi a helyzet.

2013. jún. 26. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Gratulálok, sikerült a leglényegesebb részleten fönnakadni. Annyira mégsem sikerülhetett rosszul megfogalmaznom, mivel a (remélhetőleg helyes) választ megadtad. A stílust mélyen elvetem, a választ mindenesetre köszönöm.
2013. jún. 26. 09:55
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Kicsi pontosítás (nem írtam hülyeséget, csak a te esetedre más vonatkozik)

Az Elvira ha csak annyit írsz be, hogy Nyugati - Téglás, akkor ceglédi átszállással ad ki lehetőségeket, mert arról a fejpályaudvarról Cegléden át lehetséges csak eljutni Téglásra. Ha Cegléden átszálltál a megfelelő vonatra, akkor elméletileg rajta kell maradnod Téglásig. Ha mégis le akarsz szállni Szolnokon, akkor amint leszálltál, az ottani pénztárban útmegszakítási kérelmet kell kérned. Ekkor felszállhatsz későbbi, Téglás felé induló vonatra is Szolnokon, erről kapsz majd egy papírt.


Ha mindenképpen Szolnokon keresztül akarsz menni, akkor a Keleti pályaudvarról kell indulnod Pestről. Elvirába írd be, hogy Budapestről Téglásra szeretnél menni, érintv Szolnokot.

2013. jún. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!