Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Pár napja kaptam egy csekket...

Pár napja kaptam egy csekket hogy a lányomat szeptember 2-án a diákigazolvány matrica hiánya miatt a metronál megbüntették.24000ft-ot ir. Visszaélés?

Figyelt kérdés

A lányom idén leérettségizett és juliusban külföldre utazott és azota nem is jott vissza. Szoval hogy buntethették meg ha nem volt itt? Az igazolványt sem én sem ő nem találja mivel nemis volt rá szüksége amióta elment nem is kereste.


VISSZAÉLTEK A DIÁKJÁVAL? HOGY TUDOM EZT BEBIZONYITANI? NYILVÁN TARTJÁK HOGY MIKOR LÉPETT KI AZ ORSZÁGBOL ÉS HOGY AZÓTA NEM JÖTT VISSZA? MIT TEHETEK MOST?


2009. okt. 20. 18:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
54%

Miután kikapcsoltad a Caps Lock-ot (értem én, hogy ideges vagy, de akkor sem illik "kiabálni"), levélben vagy az ügyfélszolgálaton kérj további tájékoztatást: melyik metrón, mikor, ki büntette meg. Ha nem tudnak róla semmit, akkor gyanús a dolog...

Egyébként ha nem jelentette be, hogy ideiglenesen külföldön tartózkodik, akkor nem tudnak róla. Mivel a Schengeni egyezményhez csatlakozott országokba történő utazáshoz még útlevél sem kell, ezért sehol nem tartják nyilván, hogy kilépett. Ha útlevéllel utazott, akkor annak a ki- és belépési pecsétjeivel lehet igazolni, hogy a kérdéses időszakban tényleg nem tartózkodott Magyarországon.

2009. okt. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Ha elvesztette vagy ellopták, akkor az ő hibája, hogy nem jelentette be sehol sem. Mindíg ez az első, hogy be kell jelenteni, a visszaélések miatt, ha elvesztesz egy iratot.

Kérd, hogy faxolják el a papírt amin az ellenőr bejegyezte az adatait, és, hogy aláírta e a lányod. Ha nincs aláírás, akkor már felejtős.

2009. okt. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Szerintem írj a bkv-nak vagy próbáld meg felhívni őket mert egy időben volt olyan, és mostanában is előfordul azrt, hogy kiküldene csekket, hogy ezért-meg ezért meg vagy büntetve és közben meg tényleg nem csináltál semmit.


Igazából én azt sem értem, hogy milyen indok az, hogy matrica hiánya miatt, mikor a diákigazolványnak az előző tanévi matricája október 31.-éig érvényes. Ergo ha még ki is utazott a lányod, még akkor is ott van az, hogy érvényes a matricája.

2009. okt. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Igazold hogy abba az idöben nem volt itthon és nem lesz baj, azt hogy nem jelentetted be hogy eltünt, nem kérhetik számon, manapság több az az idö mig bejelented, mig foglalkoznak azzal, hogy eltünt a diákja a lányodnak, én tudom, mert volt bene részem, de igazold valahogy h. nem volt itthon.
2009. okt. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

utlevéllel utazott a Balkánfelé szóval pecsétje van.

a matricát meg szimplán levették gondolom végülis csak lejön....


nagyon hosszadalmas ezt bebizonyítani? van értelem egyáltalán? esélye?

2009. okt. 20. 20:33
 6/15 anonim ***** válasza:
54%
A tavalyi diák még érvényes okt.30-ig!!! Ezt sokan nem tudják.
2009. okt. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Akkor csak azt tudod igazolni, hogy nem is volt az országban.

És szerintem bőven megéri. Lehetséges, hogy el tudod annyival intézni, hogy kérsz egy igazolást arról, hogy a lányod akkor külföldön volt, bemész a központba és felmutatod. Törölni fogják a büntetést.

2009. okt. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
54%

Inkább személyesen menj be az Akácfába (az ügyfélszolgálatra menj ne a pótdíj irodába mert ott normálisan állnak az emberhez).

Engem is megbüntett az elleneőr 2 hete hogy nincs a diákomon matrica. Bementem kicsaptam a diákot a bérletet és mondtam hogy a matrica október végéig érvényes. Büntetést törölték és még elnézést is kértek. Én is csak addig veszek bérletet amíg jó a diákom. Inkább járok egy tömb jeggyel és akkor lyukasztok ha jön a kaller vagy megyek le a matróba. 3700 forintot még adok nekik 9400et már nem. Főleg hogy zuglóból járok az Árkádba melózni.

2009. okt. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Én már 2 éve veszem a diákomra a matricát;) Tavaly olyan 6k -ért, nemrég 10k-ért kaptam. Megéri, és teljesen valódi meg minden.
2009. okt. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
12:51-es nekem is most fog lejárni a diákom, de megújíttatni már nem tudom. hol tudsz hozzájutni?
2009. okt. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!